Wpis z mikrobloga

@KorelacjaProkrastynacji: to były podstaw podstaw ale docelowo będą kolejne części m.in. z tworzenia aplikacji. Poza tym planuję z kolegą zaawansowane warsztaty za jakiś czas ale oficjalne info dopiero się pojawi :).
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: zależy od rodzaju szkolenia, tutaj były podstawy, więc większość osób to byli początkujący chcący się czegoś nauczyć, jak się prowadzi zaawansowane szkolenia tematyczne (co mam nadzieję uda mi się przeprowadzić w przyszłości), to już raczej dla profesjonalnych programistów.

@HitmaNeK_: jeszcze nie ma oficjalnej daty, jak będzie info to dam znać.
  • Odpowiedz
@KorelacjaProkrastynacji: to zależy, wiedza z ksiązki się różni tym, że może i dokładniej omawia podstawy ale tłumaczenie przez kogoś na żywo z uwzględnieniem tego, co się naprawdę liczy przy tworzeniu prawdziwych aplikacji, to inna bajka ;).'

@xetrov: na pewno większy poziom niz Twój komentarz.
  • Odpowiedz
@spetz: skoro masz problem z odpowiedzią na tak proste pytanie odpowiedź jest prosta. Tak czy inaczej takie inicjatywy mogą być całkiem fajne, ale może kiedyś pomyślcie czy nie warto by było chociaż spróbować przemycić nieco 'cięższych' tematów, dziewczynom to wcale nie szkodzi.
  • Odpowiedz
@spetz: Dlatego wychodzę z założenia, że najpierw przeczytam sobie książkę, a potem wezmę się za tutoriale z youtuba. Kiedyś tworzyłem już proste aplikacje bazdanowe, ale stwierdziłem, że lepiej ogarnać wiedzę z danego języka programowania na fajnym wysoko teoretycznym poziomie, że później gdy ogląda się cudzy kod, to nawet jeśli jest kiepsko napisany, to widać pewne niuanse pokroju zastosowania "ref, out, params" itp.
Po prostu człowiek lepiej ogarnia co się dzieje
  • Odpowiedz
@xetrov: Ty masz chyba za to problem z logicznym myśleniem, uważasz, że brałbym z własnej woli i poświęcał swój wolny czas na coś, co wg mnie nie miałoby żadnego sensu? Wyskakujesz na start z obraźliwym stwierdzeniem, to myślisz, że będę się płaszczył i tłumaczył przed jakimś randomem z internetu? Cięższe tematy będą w kolejnych edycjach, ta akurat była stricte dla początkujących.
@KorelacjaProkrastynacji: tutaj oczywiście masz rację, ale jak
  • Odpowiedz
uważasz, że brałbym z własnej woli i poświęcał swój wolny czas na coś, co wg mnie nie miałoby żadnego sensu


@spetz: nie wiem, nie jestem Tobą więc nie wiem o czym i jak myślisz. Skoro tego oczekujesz to dziwne że w ogóle cokolwieksz piszesz o logicznym myśleniu bo to taki trochę strzał w stopę.

Wyskakujesz na start z obraźliwym
  • Odpowiedz
@spetz: Mi by się za to przydałaby wiedza, jak aplikować do firm na stanowisko młodszego programisty. Co chodziłem na rozmowę, to wciąż za mało wiedzy posiadałem, a sklep internetowy w ramach projektu w asp.net już napisałem. Stąd właśnie ukladam sobie całą teorię dotyczącą programowania i staram się utrwalić wiedzę z C#, że jak ktoś się mnie spyta do czego są struktury, klasy i interfejsy, żebym był w stanie płynnie odpowiedzieć.
  • Odpowiedz
@xetrov: dobra, znajdź sobie kogoś innego, ja nie mam czasu na nic nie wnoszące dyskusje na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@KorelacjaProkrastynacji: powiem Ci tak - załóż sobie bloga, rozwijaj jakiś projekt open source dla Ciebie, załóż porządny profil na LinkedI i nie będziesz mógł się odpędzić od ofert pracy :).
  • Odpowiedz
@spetz: Będę musiał. Dzięki za protip. Skoro zapewne pracujesz w branży, to znaczy, że ogarniasz jak to działa. Jesteś chyba drugą, albo trzecią osobą która mi to poleca. Jako, że nie mam ciekawego portfolio, a ciężko w trakcie spotkania rekrutacyjnego wykazać się wiedzą do napisania algorytmu zwłaszcza, gdy zjada stres (podejrzewam, że w pracy jest na to więcej czasu), to stworzenie projektu, bloga i utrzymanie go, jest jedyną rozsądną rzeczą
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@KorelacjaProkrastynacji jak zrobisz to co napisałem to automatycznie lądujesz w procencie programistów, którzy robią coś ze sobą w wolnym czasie, także nawet się nie zastanawiaj :). Dzięki i powodzenia z pracą.
  • Odpowiedz