Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia

Ma ktoś buty ciężarowe? Warte wydawania tylu piniendzy? Bo przyznam szczerze, że 400 cbln za buty które po prostu mają podbicie na pięcie jest delikatnie mówiąc wygórowaną ceną, chyba że czegoś nie wiem o nich.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@berti: dodaj, że kolana dostaną po dupie
@Khaine: jeżeli ćwiczysz sobie rekreacyjnie 3, 4 razy w tygodniu i nie masz potrzeby dźwigać nieco więcej to nie kupuj. Ogólnie buty lifterskie powinny być przeznaczone tylko dla zawdowców, ew. amatorów, którym zawsze mało
  • Odpowiedz
@berti: dude, Biernat mówił co mówł mcgill nt. butów do siadów. Neleży podzielić wszystkich na dwie grupy. Na zawodowców i zwykłych ludzi. Zawodowcy niech sobie ich używają, bo sport zawodowy wymaga poświęceń, więc oni mogą sobie ryzykować, a dla zwykłych ludzi zdrowsze i lepsze przysiady będą bez butów.
Ale berti wypokowy lifter wie lepiej
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: Ale wskaż gdzie jest problem. I używaj argumentów merytorycznych a nie "bo berti...". Dlaczego miałbym nie używać butów? Nie służą do maskowania żadnych problemów. Mam doskonałą mobilność w każdym stawie. Lubię dźwigać ciężko, bo ciężar jest zdrowy. Dlaczego ja, czy ktokolwiek inny nie powinniśmy korzystać ze stabilniejszego podparcia ciała, lepszego przekazywania energii czy korzystniejszej dźwigni?
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: @berti: wszyscy skupiają się na kolanach, a jednocześnie mają w dupie staw biodrowy. Wzrost obciążenia stawu kolanowego równa się spadek obciążenia stawu biodrowego i na odwrót, zawsze, bo zmieniają się odległości promieni momentów siły od siły obciążajacej w lini sztangi, do stawów. Tyle, że kiedy ta zmiana odległości w przypadku stawu kolanowego objawia się zmianą obciązenia kilku- kilkunastu procent, o tyle w przypadku stawu biodrowego mówimy o
  • Odpowiedz
@ChoNoTu: Co do mnie nie trafia:
Jak się ma nadmierne (nadmierne czyli jakie liczbowo?) obciążanie do kontuzjogenności. Dam sobie uciąć dwie dowolne części ciała, że nie sprawdzono jak podwyższona pięta wpływa na ryzyko powstania kontuzji u średniozaawansowanych amatorów. Jeśli masz zdrowy aparat ruchu, to chcesz go obciążać jak najbardziej. W tym fragmencie zwiększenie naprężeń jest określone również jako "przeciążenie". Dla mnie jest to po prostu "większe obciążenie". A jak obciążenie
  • Odpowiedz