Wpis z mikrobloga

Mirki co mogło powodować krótkie ścięcia w systemie ( np. oznaczenie karty na którą najechałem kursorem z opóźnieniem, minimalizowanie przeglądarki z opóźnieniem, pojawienie się napisanego tekstu w wordzie z opóźnieniem itp. ).

Pojawiło się to bezpośrednio po czyszczeniu lapka w serwisie. ( już nie mogę zareklamować )
Rozebrałem lapka, pastę na lapku wymienię, coś jeszcze mogło po serwisie powodować problemy? Niedopięte kabelki? ( Jak rozbierałem wyglądały na doczepione dobrze ) Póki nie złożyłem lapka to możecie podrzucić jakiś pomysł.

Testowałem Prime95 i nie było errorów. I np. jak włączę film na netflixie to przycina na początku, potem jak nie minimalizuje to jest okej.

Dodam, że kompa sprawdzałem po czyszczeniu i było źle, potem poszedł format i dalej źle. Cięcie natomiast jest głównie przy zmianie zakładek, pisaniu w edytorze tekstu i wielu innych rzeczy które działają na "bieżąco" ( czytaj: netflix główną robotę zrobi - załaduje dane filmu, potem jest okej, natomiast podpowiadanie wyrazów w edytorze, podkreślanie najechanego miejsca kursorem itp często się tnie )

Wrzucę zdjęcia, może jakiś trop to da :D

#elektronika #serwispc #laptopy #komputery
Pobierz
źródło: comment_Qx5RctVWxSJosEJu7bWaLXG211JArJNO.jpg
  • 25
@Sektro: przy prime 4rdzenie 100%, przy przycinkach trochę skakało, ale nie wiem czy ponad normę, czy wyliczało po prostu zmianę sytuacji ( na oko: z 15%użycia do 60-70% na chwilkę ). Sam procka nie podkręcałem, i nic nie było zmieniane w jego taktowaniu przed czyszczeniem ( gdy dobrze działało ) i po ( jak już źle działało ).
Z podpiętą ładowarką działa tak samo.

Dodam swoją wątpliwość: przy zdjęciu dokumentacyjnym z
@Sektro: ja nic nie robiłem, a oddany był na czyszczenie i konserwacje. Nie sądzę, żeby w ramach konserwacji zmieniał soft - miał być tylko "przedmuchany" i nałożona nowa pasta. Mogę dla pewności zresetować ustawienia biosa.
Ja kiedyś aktualizowałem biosa, ale po instalacji nowego długo był sprawny a ja zostawiłem ustawienia domyślne
@thrackan: sprawdzę jak go złoże. Nawet jak miałem przed formatem a po czyszczeniu, to jak zrobiłem formata i dalej od razu mulił więc podejrzewam, że nie było to nic związanego z softem.
@Lewo Ok, umknęło mi. Ale warto zobaczyć, czy przestawienie na "wysoką wydajność” coś da, nawet bez dalszego dostosowywania ustawień. Domyślnie Windows ma inny tryb aktywny.
@Sektro: @thrackan:
nowa pasta, odpięcie i podpięcie - chłodzenia, radiatora, klawy.
reset BIOSa, ustawiłem wysoka wydajność baterii.
Dalej lipa. Jak piszę w IntellijIDEA to cały czas opóźnienia w pojawianiu liter gdy szybko piszę i lagi przy usuwaniu, oraz trochę rzadziej przy korzystaniu z przeglądarki ( ale otwieranie nowej strony dość długo, też laguje i nie przez neta )
Czy mógł mieć wpływ zmiana systemu z win7 32bity na 64bity? (
@Lewo

Czy mógł mieć wpływ zmiana systemu z win7 32bity na 64bity? ( procek był ciągle taki sam - obsługuje 64bity )

Zdecydowanie tak, jeżeli masz w lapku mniej, niż 4GB RAM.
@thrackan: czyli mógłbym też przetestować przesiadkę z win7 64bity na 32bity? Bo z tego co pamiętam wcześniej był 32bity. Myślałem, że po prostu jest w stanie zaalokować więcej pamięci poszczególnym rzeczom, ale nie zwiększa to wymagań ( tzn. jest w stanie adresować więcej pamięci, ale jak program tego nie skorzysta bo ma mniej dostępnego ramu to nie powoduje gorszej pracy )
@moo: @thrackan: format i zainstalowałem Win 7 32bit i dalej muli :( Kurde laptop nie mógł się mocno popsuć przy czyszczeniu, a prawdopodobnie będę musiał przez to kupić nowego lapka. Zobaczę czy da radę za darmo gdzieś postawić diagnozę w serwisie ( chociaż jak znam życie zawsze coś wynajdą, by mieć robotę ).
@naprawalaptopow: myślicie, że da się od ręki sprawdzić samodzielnie wymontowany procesor w serwisie laptopów jak zaniosę ? nie mam na czym testować, a jakbym miał części zamienne to nie chce mi się montować tego na nowo ( chyba 2h rozmontowywałem ). Jak wy testujecie podzespoły - macie gołą płytę główną podpiętą do ekranu?
Jeszcze jedno - czy jak ostatnio wymieniałem pastę na procku, po odczepieniu chłodzenia ( ale pasty nie ruszałem
@Lewo: do serwisu najlepiej zanośić cały sprzęt, gdyż w tym przypadku serwis będzie w stanie sprawdzić laptopa. U nas test podzespołów zależy od usterki. Co do pasty, to można zamontować bez powtórnej wymiany, lecz jeżeli chcesz by wymiana pasty była najskuteczniejsza, to trzeba założyć nową ;) RAM można przetestować oczywiście