Wpis z mikrobloga

#rower #samochod
Mirki czy aby przewozić na dachu rowery to potrzebuje
1- relingi
2- uchwyty rowerowe do relingów
CZY to starcza czy coś przegapilem? Potrzebuje bagażnika na 4 rowery ostatecznie, ale wiadomo dostawie dwa w miarę $ na tą chwilę będą włożone 2
Czy są jakieś inne rozwiązania itp..
  • 17
@muak47: W niektórych autach możesz zamocować poprzeczki/bagażnik dachowy bezpośrednio do dachy np za pomocą śrub, ja tak mam w C4 Picasso. Jeżeli masz relingi to mocujesz poprzeczki do do nich. Natomiast do poprzeczek/bagażnika mocujesz uchwyty rowerowe.
@muak47: Na zdjęciu na czarnej listwie są tam jakieś czarne plamy, może wyciąga się ten plastiki pod tym jest gwint do zamocowania bagażnika/poprzeczek. Jak nie są inne patenty na zamocowanie np. łapiesz za listwe dachu spejalnymi łakpkami (nie wiem jak to się nazywa), ten na gwint jest moim zdaniem najlpszy bo sztywny i najlepiej wygląda.

Zapomniałem dodać poprzeczki na gwint nie są uniwersalne chyba, ja mam taki bagażnik który jest dedykowany
@muak47: Przegapiłeś poprzeczki. Albo nazwałeś je relingami. Dla ustalenia uwagi - relingi to takie poręcze wzdłuż dachu, na ogół dostaje się je razem z samochodem, zamocowane na stałe.

Oraz sprawdzić, czy nie renault, oni mają autorski system mocowania bagażnika do dachu - poprzeczki wbija się w specjalne uchwyty.
u mnie dach wygląda teraz tak są tam jakieś wypusty ale czy to na poprzeczki czy muszą być relingi


@muak47: To Scenic? To zdecydowanie potrzebujesz renaultowskich poprzeczek, mocowanych w te dziury.
@muak47 Co do poprzeczek to wszystko jedno. A odnośnie uchwytów na rower ja kupiłem uzywane thule i jestem zadowolony. Nie wiem jak te tanie uchwyty a ryzykować rowerem za 5k nie miałem zamiaru.
@muak47: Na oko nie wygląda źle. Ale ja się nie znam, ja na klapie wożę. Głównie ze względu na bardzo szybki montaż - swego czasu miałem potrzebę codziennie założyć i zdjąć uchwyt, a w dodatku wyjechać z rowerem z garażu, co przy wysokim samochodzie wyklucza dachowy bagażnik, A nigdy nie miałem potrzeby wozić więcej, niż trzy rowery.