Wpis z mikrobloga

Wie ktoś gdzie kupię kolce do przebijania opon?
Złodzieje jak podjeżdżają na działkę letniskową po raz drugi widzę świeże ślady opon i próba wyrwania krat. Chciałbym rozsypać to aby nie wyjechali prędko. Mam powiadomienie gsm ale dojazd tam zajmuje około 50 minut a przebite opony mogłyby pomóc ująć złodziei.
No dzisiaj rano znów obudził mnie dźwięk telefonu z informacją o zadziałaniu czujnika przyspieszenia ziemskiego (taki, który reaguje na drgania).
Standardowy alarm nic nie daje i nie płoszy bo syrena dostała młotkiem poprzednim razem, ochrona też nic nie daje bo po moim przyjeździe tam oni zjawili się 1,5h później.

#kradziez #opony #zlodzieje #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 142
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: na poważnie, z pułapkami na opony uważaj. jeśli przebijesz cztery jest git, ale co jak jedną i #!$%@? zmienią? jeszcze skończy się że Ci podpalą domek, jak kumplowi altankę na ogródku
  • Odpowiedz
  • 191
@Stulejusz_Wielki może to ochroniarze chcieli cie okraść, wiedzieli gdzie był alarm, zrobili rozeznanie. Jak im nie wyszło to #!$%@? do bazy, przebrali się, ogarnęli i dlatego tak długo im zeszło. W sumie dobry biznes - okradać klientów.
#csiwykop
  • Odpowiedz
Jak masz jakiś stary smartfon to za foto pułapkę może robić aplikacja silent eye. Wyśle Ci od razu link do galerii ze zdjęciami. Albo Alfred jak chcesz podgląd na żywo.
  • Odpowiedz
@silwek: Złodziej raczej nie pójdzie na policję, że ma szyszkę w dupie bo kradł i teraz potrzebuje operacji aby ją wyciągnąć.

@jarqka: Dlatego chciałbym całe swoje pole rozrzucić tymi przebijakami, nawet 100 sztuk wchodziłoby w grę.

@czup: Robiłem to przed zimą i nakrywałem trawą bo proceder trwa już jakiś czas jednak wcześniej kradzione były rzeczy typu konewka z blachy, łopata, grabie itp, mało wartościowe rzeczy a #!$%@?ły, teraz chcą
  • Odpowiedz
@bobek_86: Tam ledwo 2g łapie więc tylko gsm, internetu niet.

@Inguz: Na poważnie to myślałem o tym aby ich #!$%@?ło kiedy najadą przez bramę. Jednak nie wiem jak takie coś zrobić.

@pamietamfanzonuna: Tam jest mała kłódka, celowo dałem małą bo wolę aby otworzyli łomem kłódkę jakby mieli znów wyrywać samochodem ogrodzenie. Przynajmniej wiem, że słupy są solidnie zamontowane.
  • Odpowiedz
@Marek_Kodrat: A kto go nakarmi i napoi? A jak mu wrzucą kiełbasę z trucizną? A jeszcze dochodzi do tego, że pies tam będzie sam cały tydzień bez żywej duszy to #!$%@? dostanie. Pies odpada. On też ma uczucia.
  • Odpowiedz
@Stulejusz_Wielki: a trochę pirotechniki? Czujnik w bramie ten co mówisz, ale w momencie zaskoczenia:
- 3-4 halogeny oświetlają działkę + odpalasz sporo dużych petard, aby #!$%@?ć sąsiadów i aby wyszli do okien zobaczyć co za #!$%@? to robi...
  • Odpowiedz