Wpis z mikrobloga

Czolem Mireczki!
Dzisiaj w koncu zebralem sie zeby napisac cos wiecej na temat tego jak sie ogarnalem w Kanadzie. Dzisiaj mija dokladnie 7 tygodni od kiedy przyjechalem do Vancovuer. Z tej okazji male #chwalesie z tego co udalo mi sie w tym czasie ogarnac:
-znalazlem i rozpoczalem prace w jednej z najwiekszych (i najbardziej znienawidzonych) firm z branzy gier video - Electronic Arts
-co by nie bylo, jednak, pracuje przy produkcji gry nad ktora spedzilem najwiecej czasu w moim zyciu, czyli Fifie.(glownie dlatego, ze gralem w kazda wersje od edycji World Cup 98)
-znalazlem dwupokojowe mieszkanie w calkiem przyzwoitej cenie (co nie jest takie oczywiste w Vancouver)
-udalo mi sie w koncu zamieszkac w jednym kraju z moja dziewczyna i po prawie dwoch miesiacach w tym samym mieszkaniu jeszcze sie nie pozabijalismy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-mam konto w banku, troche pieniedzy na koncie i udalo mi sie kupic nawet pare mebli do mieszkania
-zalatwilem numer SIN (wspominam o tym, ale tak naprawde to dostaje sie to od reki po ok. 2h w urzedzie)
-mam bilet miesieczny na komunikacje miejska (wbrew pozorom nie bylo to takie latwe jak mi sie na poczatku wydawalo)
-od momentu rozpoczecia pracy w EA dostalem juz 4 nowe oferty pracy z innych firm, gdzie mieszkajac w Polsce bylem bezrobotny przez ponad rok po studiach (przed przebranzowieniem sie na IT)
-bylem dwa tygodnie temu na rozmowie w Microsofcie i teraz najwiekszym moim dylematem jest czy pracowac w EA czy w Microsofcie (za duzo lepsza pensje)

To tyle. Krotki post, ale chcialem powiedziec, ze zyje i ze zycie na #emigracja nie jest takie zle jak sie wydaje ;)

Pozdrawiam i trzymajcie sie cieplo!

#kanada #vancouver #pracbaza
itmightgetloud - Czolem Mireczki!
Dzisiaj w koncu zebralem sie zeby napisac cos wiec...

źródło: comment_0Nm2c3It5vczZbfVQfm2Ixhcuf7FszLs.jpg

Pobierz
  • 20
-od momentu rozpoczecia pracy w EA dostalem juz 4 nowe oferty pracy z innych firm, gdzie mieszkajac w Polsce bylem bezrobotny przez ponad rok po studiach (przed przebranzowieniem sie na IT)


@itmightgetloud: A po przebranżowieniu ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

-bylem dwa tygodnie temu na rozmowie w Microsofcie i teraz najwiekszym moim dylematem jest czy pracowac w EA czy w Microsofcie (za duzo lepsza pensje)


Ile masz
@Ilythiiri: No coz, wiadomo jak to jest w IT w Polsce.. Po zrobieniu dwoch semestrow na Informatyce, prace jako Junior dostalem od reki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jesli chodzi o Vancouver, to mowi sie, ze jest to Kanadyjska Sillicon Valley i cos w tym chyba jest ;)
Dostac sie dostalem, ale nie wiem czy bede dla nich pracowal.. EA to troche spelnienie dzieciecych marzen, a kasa nie
@laeg: Zastanawialem sie nad tym, ale po pierwsze mam slaby zasieg na mirko i raczej niewiele osob by to czytalo, po drugie ostatnio malo czasu zeby na mirko pisac, a po trzecie wydaje mi sie, ze mam tragiczny styl i nawet jakbym mial jakies ciekawe historie, to nie czytaloby sie tego za dobrze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@unknown_stranger: Zrobilem Mgr z Inzynierii Materialowej i mimo, ze
@piotr-maszkar: Nie pamietam czy bylo we wczesniejszych wpisach, ale ogolnie QA i rzeczy naokolo testowe. Poki co to z kodzenia tak naprawde tylko automatyzacje testow i integracja skryptow z innych projektow z tym na ktorym pracuje. Nie do konca wiem ile moge o moim projekcie w tym momencie mowic, ale chyba skoro bylo juz oficjalne info, to nie bedzie to zlamanie tajemnicy, ze jest to cos zwiazanego z nowa konsola nintendo