Wpis z mikrobloga

Drogie #rozowepaski.

Z okazji Waszego dzisiejszego święta pragnę przypomnieć co ostatnio Janusz Korwin Mikke powiedział w parlamencie europejskim:

Women must earn less than men because they are weaker, smaller and less intelligent


Pragnę Wam też przekazać, że to co Janusz Korwin Mikke nie do końca jest prawdą:

weaker


Obecnie za jedną z najsilniejszych kobiet na świecie uznawana jest Donna Moore która w martwym ciągu podnosi około 200 kg, w przysiadzie 170 kg. Jednakże najbardziej zapamiętana będzie z przeciągnięcia 19-tonowego samolotu.

Z kolei Polka, Aneta Florczyk poza wieloma tytułami "Strong Woman" jest posiadaczką kilku rekordów Guinessa - m.i. podnoszenie mężczyzn czy zaginaniu patelni. Jako pierwsza kobieta w Polsce przekroczyła barierę 500 kg w trójboju – 507,5 kg

Najcięższą rzeczą noszoną przez Korwina - jaką znalazłem - to wyrzutnia rakiet w Kielcach, która max może waży z 10-15 kg (RPG-7 waży około 7 kg dla porównania)

smaller


Najwyższą kobietą wg. Księgi rekordów Guinessa była ZENG JINLIAN z Chin. 246 cm wzrostu miała, i od 1982 nikt nie przewyższył jej.

Z kolei jedną z najwyższych Polek była Małgorzata Dydek, ze wzrostem 218 cm przez długi czas uznawana była za jedną z najwyższych kobiet zawodowo grającą w koszykówkę.

A Janusz? W dzisiejszym wywiadzie dla brytyjskiej telewizji przyznał, że ma 189 cm wzrostu.

less intelligent


Miara inteligencji jest oczywiście rzeczą subiektywną, ale spróbuję jakoś to pokazać.

Pośród wszystkich Noblistów 47 osób stanowią kobiety

Przy czym pierwszą Noblistką była Maria Skłodowka-Curie, dodatkowo została pierwszym człowiekiem wyróżnionym tą nagrodą dwukrotnie.

Drugą kobietą Polką odznaczoną tą nagrodą była Wisława Szymborska.

Ponownie w księdze rekordów Guinessa Marilyn vos Savant która w wieku około 10 lat miała wynik 230. Innymi rekordzistkami są Edith Stern: IQ 200, Ruth Lawrence: IQ 175 czy Germaine Stael: IQ 180

Ponownie Polka, Ponownie Maria Skłodowska Curie, oszacowano że jej IQ wynosiłoby 185. Głośno było o Piosenkarce Dodzie z wynikiem 156.

Korwin wspominał o szachach. Wg. World Chess Federation Chinka Hou Yifan od sierpnia 2014 26 razy figurowała w klasyfikacji 100 najlepszych graczy dorosłych, w maju 2015 byłą na 55. pozycji a od stycznia 2009 do grudnia 2014 42 razy była w najlepszej 100 juniorów na świecie, przy czym grudniu 2014 była na 4 miejscu!

Jeżeli chodzi o Polki, to polska szachistka Kystyna Radzikowska jest rekordzistką, bo aż 9 razy zdobyła mistrzostwo Polski w szachach, Tytuł mistrzyni międzynarodowej otrzymała w roku 1955, natomiast na Kongresie FIDE w Salonikach w roku 1984 przyznano jej tytuł arcymistrzyni za wyniki uzyskane w poprzednich latach (tytuły arcymistrzowskie dla kobiet zostały ustanowione dopiero w roku 1976). Tytuł mistrzyni międzynarodowej w szachach korespondencyjnych uzyskała w 1995

A jak tam Korwin? Cóż... Wiadomo, że nagrody Nobla nie zgarnął, a w 2000 był jednym z dwóch kandydatów na prezesa Polskiego Związku Szachowego (zgłoszonym przez Andrzeja Filipowicza), lecz przegrał ze Stanisławem Łobaziewiczem. W tym samym roku uczestniczył w rozegranej w Radomiu symultanie byłego mistrza świata Anatolija Karpowa (partię poddał po 19 posunięciach)

O IQ nic nie znalazłem. Jedynie wzmianka w tym artykule

Janusz Korwin-Mikke (IQ 168). Nie wiem jaką metodą było mierzone jego IQ, bo jest z tego co pamiętam kilka, ale to dosyć duży wynik. Z tego co pamiętam zbliżone IQ do Janusza miał wynalazca bomby atomowej. Albert Einstain miał podobno 160, Stephen Hawking 160, Napoleon 145, Tarantino 140, Gates 160, Kopernik 160, Freud 156. Czyli jeśli te liczby to prawda, to Pan Janusz jest w czołówce. Ja robiłem sobie jakiś czas temu test i wyszło mi ponad 120, ale nie wiem na ile te testy są wiarygodne :)


Ale co do samej inteligencji... Cóż, jak można określić faceta który zamiast jamochłony krzyczał do młodego lewaka "rurkowce", do kobiety zwracał się "Proszę pana", niepełnosprawnych nazywał debilami, w 2008 roku uznawał Polskę jako kraj Faszystowski czy mówiąc o teorii przenikania poglądów poprzez sypianie niezbyt świadczy - w moim przekonaniu - o wybitnej inteligencji Janusza. Świadczy też dzisiejszy wywiad, który już przytaczałem (3:30):

RED: How can you say, that women are less intelligent than men, when you yourself sound so unbelievably stupid?

JKM: (dramatic pause...) ...I dont understood you...

RED: You're too stupid, let me try again...


Także drogie dziewczyny, jesteście inteligentne, jesteście wielkie, jesteście silne, dzięki Wam ten świat jest tak wspaniały i to Wam wiele zawdzięczamy. W waszym dniu pragnę Wam życzyć wszystkiego czego sobie zapragniecie. Żebyście się spełniały zawodowo i życiowo, żeby każdego dnia na waszych twarzach piękny uśmiech widniał! Nigdy nie dajcie sobie wmówić, że jesteście gorsze, bo nie jesteście. Zasługujecie na wiele! Walczcie o swoje prawa!

W szczególności życzenia dla @to_juz_przesada, @Andreth, @crab_nebula oraz @a__s ;)

#neuropa #czarnyprotest #dzienkobiet #dzienkobiet2017 #kobiety #polityka #bekazkorwina #korwin #4konserwy #bekazprawakow #szachy #inteligencja #logikaniebieskichpaskow #sport
Pobierz Goofas - Drogie #rozowepaski. 

Z okazji Waszego dzisiejszego święta pragnę przypom...
źródło: comment_FrzBzA4UfnjK85M9c9h4Q8NJnPGTlvau.jpg
  • 24
@Goofas: ok, ale on chyba mówił o ujęciu statystycznym, czyli nie o konkretnych "outlierach" i ich poziomie umiejętności, ale raczej o ilości tych "outlierów"? Pomijam już fakt że dzielenie płci z Einsteinem czy Fischerem nie czyni mnie mądrzejszym i bardziej dumnym z osiągnięć płci, gdyż poza płcią nie mielibyśmy ze sobą pewnie zbyt wiele wspólnego, równie dobrze mogę cieszyć się z tego jak Von Savant wyjaśniła paradoks Monty Halla, tylko nie
@Goofas: Nie mam najmniejszej ochoty zbijać tych kretynizmów, które powypisywałeś "ku uciesze" koleżków z #neuropa

mówiąc o teorii przenikania poglądów poprzez sypianie niezbyt świadczy - w moim przekonaniu - o wybitnej inteligencji Janusza.


@Goofas:
https://www.newscientist.com/article/mg22730313-500-semen-has-controlling-power-over-female-genes-and-behaviour/

Hejtuj sobie dalej. I usuń konto.
@Goofas: szkoda, że zdecydowałeś się zabrać głos w tej przegranej sprawie.

Jakkolwiek chciałbym się z Korwinem tutaj nie zgodzić, tak najzwyczajniej w świecie w części swojej wypowiedzi ma rację. Przeciętnie, kobiety są słabsze, niższe i mniej inteligentne.

Tylko co z tego? Czy to znaczy, że wywiązują się gorzej ze swoich obowiązków zawodowych? Bo tylko to powinno być brane pod uwagę podczas ustalania wysokości wypłaty. To rzekłszy, kobiety są gorsze w jednych
https://www.newscientist.com/article/mg22730313-500-semen-has-controlling-power-over-female-genes-and-behaviour/


@3Lumintekk: RATUJCIE! Może jeszcze powiesz, że atrazyna zmienia heteroseksualistów w gejów?
Badania na zwierzętach, tak jakby, nie mają przełożenia 1:1 na ludzi, zwłaszcza przy tak odległych genetycznie gatunkach. Jeżeli potrzebujesz natychmiastowej wizualizacji, to nie jest problemem znaleźć chorobę, która dotyczy psa/kota/chomika i nie zaraża człowieka, lub na odwrót.
Poza tym:

Gordon Gallup of the State University of New York at Albany, who carried out the study, says a PhD student