Wpis z mikrobloga

tak się zastanawiam nad zmianą branży i mam pytanie do osób które zajmowały bądź też zajmują się alpinizmem przemysłowym. Tak szczerze, jakie tam są zarobki? Bo przez fora to ciężko coś się sensownego dowiedzieć. Jedni piszą że dniówka to 150zl a inni że 400zl.

Pozwolę sobie zawołać kilka osób które udzielały się kiedyś pod artykułem o tej tematyce i pisały że się tym zajmowały.
@blue1986pl @plecak_odrzutowy @qwerty93 @miguelsanchez666 @Kennedy @rentiever @kostniczka @

#alpinizm #praca
  • 7
  • Odpowiedz
@ImeNs ja nie pomogę bo nigdy tego w PL nie robiłem. Co do stawek w UK to rynek zalali rumunscy fachowcy robiący za stawki, za które nie ruszylbym dupy z łóżka. Na pewno nie polecę UK na początek kariery.

Dodatkowo dniowka zależy od doświadczenia, levelu IRATA i tego co potrafisz zrobić jak już wejdziesz/zjedziesz do miejsca pracy. Znam wielu wspinaczy, którzy na linach jak małpy latają ale dwie lewe ręce do roboty
  • Odpowiedz
@miguelsanchez666: praca za granicą nie wchodzi w grę. chyba że mówimy o sporadycznych wyjazdach, delegacjach. aż tak rynek się popsuł? jest to jeszcze opłacalne(nawet w odniesieniu do reali w UK)
  • Odpowiedz
@ImEns: Robię w Szwajcarii, ale kumple z PL nie robią za mniej niż 200 pln dziennie. Ostatnio było dużo zleceń na wymianę radiolinii w LTE, 3k pln za link na dwie osoby, da się to zrobić w dwa czasem nawet jeden dzień. Trzeba się tylko liczyć z dużymi opóźnieniami w płatnościach, np. pół roku...
  • Odpowiedz
@rentiever: a koledzy z własną firmą, czy jako zwykli pracownicy? bo chciałbym wiedzieć czy tyle się zarabia na "etacie" czy jak samemu się szuka roboty
  • Odpowiedz
@ImeNs kiedyś w UK było bardzo opłacalne. Na chwilę obecną stawki podobne do fachowców budowlanych, czyli cudów nie ma. Na swoją markę pracowałem 4 lata w jednej firmie więc nie mogę narzekać. Aczkolwiek słyszałem o gościach mających okna za 80£ dniowka. Więcej zarobi pomocnik na budowie
  • Odpowiedz
@ImeNs: ja w tym robiłem 5lat temu, stawkę miałem liczona zależnie od obiektu na którym robiłem, ale dniówki nigdy nie miałem mniejszej jak 200zl
  • Odpowiedz