Wpis z mikrobloga

#grafika #grafika3d

Popełniłem teksturę do modelu który znalazłem w sieci, co o tym myślicie? Chciałem zrobić to tak, żeby była "oldgenowa" trochę, poza tym jest trochę stylizowana ale ogólnie jestem zadowolony. Coś jeszcze poskrobię przy tym, ale fajnie by było gdyby ktoś mógł mi dać krótką wiązankę na jej temat, bo jestem trochę n00bem.

https://skfb.ly/66Ft9

PS. Tekstury są w 4096^2, więc osoby ze słabym netem proszę o ostrożność.
  • 11
@Trek762: no jest całkiem spoko jak na nooba, ale

większość broni jest zrobiona matowym lakierem. A przynajmniej tak to wychodzi bo nie jest metaliczna. Drewno się nie błyszczy i jest takie strasznie sprane z koloru. Przydałyby się mapki rougness pokrywajacy siez przebarwieniami diffuse. widzę nawet ładne detale, trochę brudu, trochę odprysków, nie za wiele. Szanuje bo to trochę klisza #!$%@?ć wszystko podrapane. Ale też ta klisza ma swoje powody, gniazdo na
@Trek762: hmm nie wiem czy nie przesadziłeś w drugą. To przy lufie, przy magazynku, na zamku spoko, ale pod celownikiem?
Celujesz w jaką, nową, lekko używaną, mocno czy starą?

i w czym to robisz?
@Naxster: Quixel Suite 2. To akurat zrobione na szybko, pozostało mi jeszcze ręcznie dorysować maski aby właśnie nie było tych przetarć przy celowniku i w innych miejscach w których być ich nie powinno.

No i celuję właśnie w broń średnio używaną, w widocznym zużyciu w ciężkich miejscach, ale żeby wyglądała na zadbaną.