Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków.
Chce złożyć swój pierwszy zestaw stereo do w miarę przyjemnego słuchania muzyki z kompa. Na początku myślałem, nad solo 6c, później doszedłem do wniosku, że zdecydowanie edifier r2600. Naczytałem się internetów i zgłupiałem. Teraz myślę nad czymś pasywnym + wzmak. Na kolumny chce wydać około 500 zł, ale im więcej czytam tym patrze na coraz droższe głośniki... "Panie dołóż Pan 20 tys. i kup coś porządnego" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na oku mam takie zestawy:
-mission m32
-B&W DM302
-B&M 601
-B&W DM 303
-Paradigm Monitor Titan v2
-Mission M73
-Tannoy M2

No i na razie zatrzymałem się na najdroższych opcjach:
-B&W DM602
-Paradigm monitor 3

Ale teraz w sumie tak patrzę i za ~1k mam monitorki KRK RP6 G2...
Pomożecie?

#muzyka #audio #audioboners
  • 32
@Skierak: Te bowersy 601 słyszałem, dupy nie urywało a już sporo rzeczy miałem i słuchałem.
Jak masz do 1200 zł na same kolumny to jest wiele innych propozycji.
Ile m2? , jakie pomieszczenie ? do jakiej muzyki ?
@Ojezu: Ogólnie na wszystko chcę przeznaczyć ~1000zł. Przykładowy zestaw, Paradigm monitor 3 600 zł i np HK 640 za 300 zł. Chciałbym się w tym 1k zmieścić, bo przyjdzie mi jeszcze kupić jakąś kartę dźwiękową. Ewentualnie te krk rp6, monitorki aktywne, także nie będzie problemu ze wzmacniaczem.
Pokój bardzo mały. 3.5x3m w dodatku na jednej ze ścian mam skos, na nim panele a pod nimi wełna, głośniki będą skierowane właśnie w
@Skierak: Czyli podobny kibel do mojego.
Przedewszystkim w co się nie pchać - obudowy zamknięte, linie transmisyjne, bass reflex z tyłu, żadne tylnie membrany bierne walące po ścianie czy kolumny z głośnikiem z boku.
Krk akurat to słabe strasznie monitory no i przy codziennym użytku mogą być upierdliwe jak każde monitory.
Będziesz potrzebował do nich interfejsu a włączać trzeba każdą z osobna, regulować też musisz każdą z osobna - trochę odpada
@Ojezu: Dziękuję bardzo za zaangażowanie. Najlepiej już ze standami. W tym tysiącu, to już najlepiej ze wzmacniaczem się zmieścić. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Trochę napaliłem się na te Paradigm monitor 3, podobno całkiem przyjemnie grają i niskich tonów w nich nich nie brakuje.
@Skierak: Lepszy byłby fa-960 czyli bliźniacza konstrukcja fine arts a-9000 oraz marantz pm80 ale nie ma żadnego w sprzedaży a jakby był to od 500 zł w górę z żarówkami do wymiany jak zwykle ( ͡° ͜ʖ ͡°)