Wpis z mikrobloga

downlighty z regulacją kąta na środku pomieszczenia dadzą radę?


@kavec: Właśnie ten "downlight" (jak na foto) z racji konstrukcji i potrzeby chłodzenia zupełnie w rachubę nie wchodzi.

A musisz mieć światło na tym skosie?


No już to właśnie sobie przemyślałem i w łazience mam kilka innych opcji które dobrze wypadną.
Tak napisałem tu komentarz i jakoś mi się to od razu w głowie ułożyło ( ͡° ͜ʖ ͡°
Pobierz defoxe - > downlighty z regulacją kąta na środku pomieszczenia dadzą radę?

@kavec:...
źródło: comment_1SAxIauUcaYsB8o1UknJHc2Irt1YYt7U.jpg
Wydaje mi się że masz nieprawidłowo zrobione szpalety przy oknie połaciowym...


@darek-jg: Dobre oko masz. Też mocno się nad tym zastanawiam, jednak i takie rozwiązania można spotkać.
Cóż, zaryzykowałem. Na plus jest to, że nie podcinam wełny i izolacja termiczna jest grubsza.
Fakt cyrkulacja powietrza jest zakłócona, bo zwykle pod takimi oknami dachowymi daje się grzejnik, jednak mając ogrzewanie podłogowe cyrkulacji powietrza brak, bo podłogówka oddaje ciepło przez promieniowanie.
Zatem albo
Pobierz defoxe - > Wydaje mi się że masz nieprawidłowo zrobione szpalety przy oknie połaciowy...
źródło: comment_mQdMpJgsHcosGuKMMGgA0Zz0F5THMZlm.jpg
Zatem albo będzie wygryw albo przegryw i to zmienię.


@defoxe: będzie przegryw - przy większych mrozach para wodna się skropli i spłynie po oknie na karton gips.
przy większych mrozach para wodna się skropli i spłynie po oknie na karton gips.


@WuBe: Nie chcę być tu mądrzejszy, bo naprawdę nie wiem jak będzie, jednak firmowy kołnierz ocieplenia okna praktycznie uniemożliwia pionowy montaż karton-gipsu od dołu okna. Nie jest to zwyczajnnie możliwe.
Pianka jest na tyle odginana, że praktycznie jej użycie traci sens.
Również patrząc na firmowy stelaż można zauważyć, że konstrukcja węgarka spowoduje iż ewentualny kondensat pary wodnej
Pobierz defoxe - > przy większych mrozach para wodna się skropli i spłynie po oknie na karton...
źródło: comment_b1AE2A8655ZnRLSJ7bSDXbijBXLTk1mG.jpg