Wpis z mikrobloga

Mirki. Ze względu na charakter mojej pracy, często odwiedzam takie miejsca jak poniżej (począwszy od pracy kiedy budynek jest w fazie projektowania poprzez etap budowy, na pracy na oddanym obiekcie kończąc). I powiem krótko- muzeum drugiej wojny światowej w Gdańsku miażdży żebra! Jeden z niewielu budynków którym możemy pochwalić się na arenie międzynarodowej! #architektura #mamfajnapraceisobiechwale
Pobierz M.....p - Mirki. Ze względu na charakter mojej pracy, często odwiedzam takie miejsca ...
źródło: comment_E1KheHZs34k6a4rLaZCgFiYScbdrRhks.jpg
  • 30
@dwuwarstwowy przecież większość jak nie 99% budów robią inżynierowie z Polski zaś biura w Polsce również robią ok. 95% jak nie lepiej projektów w Polsce, nawet jak projekt w drodze konkursu wygra zagraniczne biuro projektowe to i tak musi wziąć lokalne biuro do pomocy przy projektowaniu bo bez tego nie dadzą rady. Najczęściej wygrywa koncepcja i viski. Nasi inżynierowie nie mają czego się wstydzić, architekci mają... :D
@lunaria: widzę ze koleżanka zorientowana co się dzieje w Polsce. architekt, pasjonatka czy osoba z branży? @blogger: @grenzoid: polecam poczekać aż ekspozycja będzie otwarta dla zwiedzających. Nie należę do osób wrażliwych a po tym co ogląda sie w telewizji myślałem ze dopadła mnie znieczulica, ale zawsze jak tam jestem czuję niepokój. Cały klimat podziemia, kolorystyka, muzyka w tle, odtworzone zniszczone kamienice, No i same ekspozycje pozwalają zobaczyć prawdziwe oblicza
@Max_Sop: za jakiś czas, mam nadzieję, to pierwsze. :) co do guli w gardle to miałam tak w ostatnie wakacje, siedząc i oglądając kronikę w oryginalnym Starze, czy przeglądając salę z karteczkami u samej góry (wielkie gratulacje i dla FORTu i dla Studia 1:1, Studio to już w ogóle świetną robotę odwaliło (i dalej odwala), tyyyyyyyylu mamy niesamowitych i zdolnych ludzi :) tak właśnie sobie czytam o wystawie w muzeum IIWŚ
@Lisaw: jest to jakaś myśl! @lunaria: myślę ze to żadna tajemnica- samym projektowaniem ekspozycji zajęła sie belgijska firma http://tempora-expo.be/en/ Qumak jest jedynie (a właściwie aż) wykonawca tejże ekspozycji (swoją droga serdecznie pozdrawiam pracowników obydwu firm:D ). Żałuje ze mam bana na udostępnianie zdjęć do czasu oficjalnego otwarcia (mimo ze były dni otwarte:), ale serio szczeka opada.
@kocham_jeze rozumiem, colego ( ͡° ͜ʖ ͡°) to było też dla innych, dla ogólnej wiedzy :) tam pod koniec do ciebie napisałam o konkursie, że jeśli chcesz, to sobie możesz pooglądać jakie projekty zajęły inne miejsca :)