Wpis z mikrobloga

@Libertarianin_org: Domyślnie chciałem w prawy górny wstawić Hitler, bo skoro po lewej jest komunizm to po prawej musi być nazizm nie? Dopiero jak chwilę pomyślałem zabrzmiało to głupio, ale założe się o beczkę rumu, że taka była geneza tego podpisu. Grałeś w Liberal Crime Squad?
@CimBor: @Libertarianin_org: Z tego co czytam to death squads (grupy śmierci??, nie wiem jak przełożyć) latały helikopterami i wyrzucały nieboszczyków do oceanu. Są jakieś źródła na wrzucanie żywych ludzi? Brzmi to trochę zbyt humanitarnie jak na odział "Karawan śmierci".
@Libertarianin_org: świadomie rozpowszechniasz kłamstwo w stylu: "może my mieliśmy Stalina, ale za to wy mieliście Hitlera". Później trzeba tłumaczyć ludziom dlaczego korporacjonizm jest zaprzeczeniem wolności gospodarczej. Powinieneś rozumieć ten mechanizm.

To, że to jest dowcip nie ma znaczenia. Gdybym rozpowszechniał o tobie dowcipy, które utrwalają jakąś nieprawdę o tobie to ciekawe czy też byś się z nich tak samo śmiał.
@Robol: jak połączyłeś libertarianizm z pinoczetyzmem i tłumaczeniem ludziom czym jest korporacjonizm?

I zdajesz sobie sprawę, że libertarianizm nie ma nic wspólnego z pinoczetyzmem, prawda?

To, że to dowcip ma znaczenie, bo z tego powodu informacja jest w innym kontekście. Podaj do sądu kogoś, kto opowiada na Twój temat dowcipy. Jestem ciekaw jaki sędzia i w jakim kraju uznałby, że masz rację.

A jeśli dowcip byłby śmieszny i byłoby widać, że
@Libertarianin_org:

Podaj do sądu kogoś, kto opowiada na Twój temat dowcipy. Jestem ciekaw jaki sędzia i w jakim kraju uznałby, że masz rację.


Nie zabraniam ci mówić dowcipów. Punktuję tylko twoją ignorancję. Mów sobie co chcesz. Ja sobie oznaczę twój profil jako: "kłamca / ignorant".

I zdajesz sobie sprawę, że libertarianizm nie ma nic wspólnego z pinoczetyzmem, prawda?


Mówiłem o twoim kompromitowaniu libertarianizmu w znaczeniu rozpowszechniania nieprawdziwych informacji. O pinoczetyzmie nie
@Robol: żarty żartami, ale radzę się zastanowić zanim coś napiszesz. "Economic-left" i "economic-right" nie odnoszą się do dychotomii socjalizm (?) vs wolny rynek, tylko socjalizm vs kapitalizm. W tym kontekście w pewnym sensie można uznać, że obrazek nie jest przekłamany, bo część naukowców uznaje ustrój III Rzeszy za kapitalistyczny.

Więc może ja oznaczę Twój profil jako "Działa w myśl zasady 'nie znam się to się wypowiem'"?
@Libertarianin_org: mylisz się.

The Economic (Left–Right) axis measures one's opinion of how the economy should be run: "left" is defined as the desire for the economy to be run by a cooperative collective agency (which can mean the state, but can also mean a network of communes), while "right" is defined as the desire for the economy to be left to the devices of competing individuals and organizations.

https://en.wikipedia.org/wiki/Political_compass

Kapitalizm i
@Robol: wiesz, że cytat, który wkleiłeś nie potwierdza tego, co mówisz?

Lewa strona osi gospodarczej oznacza, że środki produkcji są własnością państwa lub syndykatów/komun), a na prawej stronie osi oznacza, że środki produkcji są własnością jednostek i kierują się one chęcią osiągnięcia zysku. Czyli na lewej stronie mamy socjalizm i syndykalizm, a na prawej kapitalizm.

Tyle że kapitalizm może być zarówno wolnorynkowy, jak i państwowy (silna ingerencja rządu w gospodarkę, sojusz
@Libertarianin_org:

Capitalist is derived from capital, which evolved from capitale, a late Latin word based on caput, meaning "head"

Z https://en.wikipedia.org/wiki/Capitalism#Etymology

Agoryści nie są przeciwnikami kapitalizmu tylko korporacjonizmu. Jeżeli ktoś siłą odbiera małym firmom, żeby dawać większym firmom które dzięki temu pozostają silne to nie jest to kapitalizm. Agoryści o tym mówią, o wsparciu korporacji przez rząd.

Kapitalizm państwowy nie jest wolny ponieważ zawsze kogoś siłą przymuszasz do czegoś. W kapitalizmie
@Robol:
Fajnie, że zignorowałeś 1/2 wypowiedzi.

Zamiast wyrywać coś z kontekstu wklej cały tekst:

Capitalist is derived from capital, which evolved from capitale, a late Latin word based on caput, meaning "head" – also the origin of chattel and cattle in the sense of movable property (only much later to refer only to livestock). Capitale emerged in the 12th to 13th centuries in the sense of referring to funds, stock of