Wpis z mikrobloga

Jaka jest minimalna kwota dochodu podlegająca opodatkowaniu? Wyczytałem w necie, że 3091zł/rok Czy ktoś jest mi to w stanie potwierdzić? Czy jeśli mam mniej nie muszę wypełniać deklaracji podatkowej? #podatki #pit #biurokracja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonim1133: ja w wakacje robiłem(student) na smieciowych umowach, pisałem wniosek o zaniechanie pobierania zaliczki na podatek, bo mało zarabiam i w następnym roku składałem pit gdzie były prawie same zera ;)
  • Odpowiedz
@steemm: qrcze słabo, mam 5stów z jednej umowy o dzieło.. ze Skarbówki dostałem PIT-11, który sporządził płatnik.. może być tak, że to jest wystarczające i ja już nie muszę nic robić?;-)
  • Odpowiedz
@kryv: "Zeznanie roczne złożyć muszą wszystkie osoby, które w danym roku uzyskiwały jakieś przychody podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych."

"Jeżeli podatnik zarobił mniej niż wynosi wartość tzw. kwoty wolnej od podatku – czyli mniej niż 3091 zł (dane na 2011 r.) – musi złożyć deklarację. W takim przypadku podatek wyniesie zero złotych, niemniej może zdarzyć się tak, że w wyniku rozliczenia płatnik pobierał zaliczki na
  • Odpowiedz