Wpis z mikrobloga

Tak mnie od jakiegoś czasu zastanawia, skąd w ludziach (oczywiście nie wszystkich, zdarzają się wyjątki) taka zazdrość o byle co, nawet o głupi kurs prawa jazdy...I to nie tylko wśród znajomych, ale też wśród rodziny.
Niektórzy sobie wyjeżdżają na wczasy za granicę i jakoś kurczę potrafię się cieszyć razem z nimi, uda im się znaleźć pracę też się cieszę z ich szczęścia, potrafię się cieszyć z wielu ich sukcesów, mimo że sama takich nie osiągnęłam, czemu kurcze inni tak nie potrafią?
No chyba, że po prostu trafiam na takich toksycznych ludzi.

#gownowpis #psychologia
  • 16
@WscieklySzynszyl: Czemu oszustów i złodziei? Jeśli chodzi o moją sytuację to każdy sobie zapracował ciężko na te sukcesy więc czemu mam się z nich nie cieszyć? Ja też ciężko pracuję na swoje bez niczyjej pomocy, a jedynie co słyszę to tylko czystą zazdrość...
@Yssuna Pogubili się w tym wszystkim, od małego wpaja im się chore ambicje, wygraną po trupach i brak empatii i później wychodzi... Zazdrość to jedna z najgorszych cech, bo jedyne do czego motywuje to większej zazdrości gdy coś pójdzie nie tak. A mnie cieszy to, że są jeszcze osoby, takie jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WscieklySzynszyl: Tak, tą szkołą jest uczelnia wyższa i kończę magisterkę ;)

@Fako: W sumie możesz mieć rację bo czasem za dzieciaka się słyszało jak rodzic mówi do dziecka "zobacz jakie oceny ma Kasia czy tam Wojtek, a Ty takich nie masz" i to chyba też mogło budować tą zazdrość.

A mnie cieszy to, że są jeszcze osoby, takie jak Ty ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Bardzo mi
@Yssuna Ja na szczęście trafiłem na osoby dla które nie uczestniczyły w tym wyścigu szczurów i można było wtedy liczyć na pomoc od tak czy wyjście gdziekolwiek... Sam jestem tylko rok starszy ale znam opowieść osób i w przeciągu 2-3 lat zrobiła się wielką przepaść. Teraz na studiach prędzej łopata w plecy dostaniesz niż ktoś da Ci notatki tylko dlatego że ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@WscieklySzynszyl: Nope :)

@Fako: Nooo u mnie na studiach to taki wyścig szczurów, że szkoda gadać. Niektórzy to nawet potrafią się nie podzielić informacjami otrzymanymi od wykładowcy żeby tylko inni mieli gorzej :D Co do notatek to trafiłeś też w sedno.
Ale już pal sześć obcy ludzie, najbardziej przykre jest kiedy w rodzinie ktoś tak zazdrości, chociaż jak to mówią, z rodziną to najlepiej na zdjęciu ;)
@Yssuna A ja sobie znajde kogoś takiego co myśli podobnie i za kilkanascie lat usiadziemy sobie razem na tarasie, przytulimy się i będziemy patrzeć jak świat płonie ;)