Wpis z mikrobloga

#ciekawostki #przyroda #wilk #las #pies #zwierzaczki

Wilczaki czechosłowackie stanowią krzyżówkę owczarka niemieckiego z wilkiem. Pierwsze próby krzyżowania dwóch ras podjęto w latach 50. XX wieku, jednakże dopiero w latach 70. dokonano przełomu i wprowadzono osobniki do szerokiego obiegu. Wilczaki są pierwszą rasą psów, która powstała w wyniku krzyżowania międzygatunkowego.
kurkuma - #ciekawostki #przyroda #wilk #las #pies #zwierzaczki 
Wilczaki czechosłowac...

źródło: comment_wUM61qY1JGbM6ScGKTq3Zk8ERZTU95eu.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@BeetleJuice: do dziś trwa dyskusja w tym temacie. Jedni uważają, że to ten sam gatunek Canis lupus i traktują psa jako odmienną formę wilka, inni przypisują psa do podgatunku wilka i traktują jako odmienny gatunek Canis familiaris.
  • Odpowiedz
@MateuszekPelenBrzuszek: wilczaki to #!$%@? niesamowite. Sam mam psa dość charakternego ale na wszelkich wybiegach jak się pojawia wilczak to nigdy nie potrafi się normalnie bawić, zawsze wyglądają na takie nie do końca kumające psi język i sygnały uspokajające. Nie wiem, czy to jest charakterystyczne dla rasy czy po prostu trafiałem na takie osobniki. Ale zgadzam się, piękne psy.
  • Odpowiedz
@introligat0r: wszystkie wilczaki ( w tym Saarlosa) jakie znam są doskonale zsocjalizowane. Może akurat trafiałeś na takie a nie inne osobniki. Podziwiam ludzi, którzy biorą te psy wiedząc na co się piszą.
  • Odpowiedz
@introligat0r: @Arraia: @Arraia:
tak, czytałem wiele artykułów o wychowaniu tego psa, maskrada zafajdana, jak się spapra socjalizacje u szczeniaka to ciężko, oj ciężko nadrobić. Pracowałem ze #!$%@?łymi psami ze schronisk i zawsze po pewnym czasie się udawało wyprowadzić na prostą, że z dzieckiem się nie boję zostawić, ale wilczak to bardzo młoda rasa, można powiedzieć, że półdzika (mało szczegółowy opis, ale trafiający) i każdy błąd może być już nie
  • Odpowiedz
od dawna mi się ta rasa podoba, ale sam bym się chyba nie zdecydował go posiadać.


@AllOver: Bo jesteś rozsądny. Oglądałem ostatnio program o psach mieszanych z wilkami i tylko naprawdę ludzie z sercem do tej rasy i zdrowiem (bo trzeba się nachodzić wiecej niż z husky) powinny je mieć. Ładne są, ale dla mnie mieszanie psa i wilka jest chore
  • Odpowiedz
Potobno strasznie się przywiązują do właściciela. Jak nikogo nie ma w domu przez 2h, to robią totalny #!$%@?. Poza tym od ludzi którzy mają te psy, wiem że są niereformowalne w niektórych sprawach. Husky jeszcze można nauczyć że ma się trzymać nogi, nie zjadać kur albo nie #!$%@?ć mieszkania. Z Wilczakami już tak nie jest. Ładne psy, mam dwa psy i łażę z nimi po górach przeróżnych, ale na Wilczaka nigdy bym
  • Odpowiedz