Wpis z mikrobloga

Mój różowy jest w ciąży. Dostaliśmy ostatnio telefon z przychodni czy chce zaszczepić sie przeciwko krztuścowi. Może ktoś doradzić, napisać plusy i minusy? Musimy dać odpowiedź do końca tygodnia.

#zdrowie oraz #emigracja #uk
  • 9
@rozowy__pasek tu jest problem, bo właśnie mamy podjąć decyzję. Są strony, gdzie jest informują, aby tego nie robić. Jako, że zwyczajnie nie było testów przeprowadzanych na kobietach w ciąży.
@humm: Jedną ciążę szczepiłam, drugiej nie. Przy decyzji brałam pod uwagę możliwy wcześniejszy poród (przeciwciała nie zdążą zadziałać jak trzeba), jak powszechny jest krztusiec w okolicy i czy będę miała choć cień ryzyka że sie z nim zetknę (duży problem w niektórych częściach uk), czy będę z maluchem wychodzić do większych grup ludzi, itd. Zamiast kłuć dziecko, zdecydowałam się to wziąć na siebie. Boli ramię przez 3,4 dni, innych skutków ubocznych
@humm: krztusiec szczepi sie w ciazy. Jest to chyba jedyna szczepionka w ciazy. A czy szczepic? Zaplac za lepsza i drozsza szczepionke i szczep. Lepsza i drozsza to ta (w uproszczeniu) z krotszym terminem przydatnosci. Bez konserwantow.
@manivelle pytam się, bo w necie krąży informacja, że podają rapavex. W ulotce rapavexu jest informacja, żeby nie używać jej u kobiet w ciąży. Napisałaś, żeby nie kłóć dziecka, tylko z informacji podawanych po szczepionce w ciało matki, niemowlę jest chronione tylko przez dwa pierwsze miesiące po Narodzenia.
@Ja-qb jeżeli jest tylko taka opcja, aby dopłacić za coś lepszego to napewno skorzystam. Tylko widzisz, na paru stronach odradzają. Jak byliśmy w Polsce ginekolog wprost nie dała odpowiedzi, sformułował jedynie odpowiedź, że 'raczej by nie szczepiła, ale nie mogę podjąć za Panią decyzji',
@Ja-qb ok. Dzięki za radę. Raczej wątpliwości już nie mam. Jeszcze przed chwilą rozmawialem z jednym gościem, jego żona szczepiła sie. Dzięki :-)
@humm: w ciazy uwaza sie, co sie je, unika wszelkich lekow, chemii, ale wstrzykiwac toksyny to juz mozna? Wspolczuje, dziecku przede wszystkim...wszystko przejdzie przez lozysko, oby sie chore nie urodzilo ;(
Ta szczepionka nie chroni przed zachorowaniem ani nosicielstwem, a szczepieni i nie choruja tak samo.