Wpis z mikrobloga

#weeklytopedm Wydanie 8. 20-26.02.2017
Wszystkich, którzy nie wiedzą o co chodzi odsyłam do tagu #weeklytopedm

Ostatnio marudziłem, że edm upada itp. itd., ale jednak producenci potrafią wydać coś wartościowego. Dzisiaj przedstawię 10 utworów na naprawdę fajnym poziomie. Zapraszam.

10. Zedd, Alessia Cara - Stay || #trap #futurebass || Wydane 24.02 w Interscope Records
Zaczynamy od najnowszej produkcji Zedda. Typowo dla tego producenta - wokalistka z przyjemnym wokalem, drop w charakterystycznym dla tego pana stylu. Przyjemny utwór, ale nie jest to przełom w jego karierze.

9. Madison Mars - We Are The Night || #house #futurehouse #futurebounce || Wydany 24.02 w THRIVE
Najnowszy utwór jednego z protoplasty future bounce. Od poprzednich utworów w jego dorobku różni tą produkcje to, że wykorzystano dość ciekawy, kobiecy wokal. Porządnie, ale Madison Mars musiałby zacząć tworzyć w nieco innych klimatach, aby nie popaść w marazm.

8. Laidback Luke & Ralvero - XOXO || #futurebass #trap || Wydane 20.02 w Mixmash Records
Kolejny producent szuka swojego szczęścia w futurebass, tym razem padło na LL. Gość, który kojarzony jest z dutch/electro house próbuje czegoś nowego. Nie powiem, wyszło dobrze, ale takich utworów jest na pęczki.

7. Party Till The Daylight (TC Extended Remix) || #dnb || Wydane 24.02 w Revealed Recordings
Na wstępie muszę przyznać, że dnb słucham z częstotliwością dwóch utworów do roku. Dlatego nie mam zamiaru oceniać tego utworu porównując do innych produkcji z tego gatunku. Original Mix był beznadziejny, ta wersja mi się spodobała, to tyle.

6. Virtual Riot - Lift Me Up || #electro || Wydane 20.02 za Free
Świetne, melodyjne electro, które niektórzy charakteryzują także jako Complextro. Virtual Riot wypuścił niedawno parę utworów, które są na prawdę na wysokim poziomie, jak słychać ta produkcja także nie odstaję od najlepszych przedstawicieli gatunku. Polecam.

5. Sam Feldt & Hook N Sling - Open Your Eyes || #house || Wydane 24.02 w SpinninRecords
Uwielbiany przeze mnie Sam Feldt połączył tym razem siły z Hook N Sling i stworzył całkiem przyjemny, spokojny house. Produkcja przedstawia dość charakterystyczny, radosny styl, idealny do powolnego rozgrzania parkietu w klubie.

4.L D R U - To Be Free || #trap || Wydane 21.02 Brak danych na temat wytwórni (iTunes szwankuje)
Produkcja, jak i producent odkryty przeze mnie dzięki Mireczkowi @TheFlash , z którym odbyłem krótką debatę na tego utworu i gatunku, jaki reprezentuje. Utwór charakteryzuje się ciekawymi partiami wokalnymi, melodia jest bardzo przyjemna, usłyszeć możemy tutaj zajebiste trąbki. Na prawdę dobry kawał edmu.

3.. Kamil Esten - Fusion || #progressivehouse || Wydane 21.02 w Elliptical Sun Recordings
Tak już czasami jest, że zupełnie nieznany producent wypuszcza utwór w zupełnie nieznanej wytwórni. Jednak warto czasami przesłuchać takiego typu produkcje, bo można trafić na prawdziwą perełkę, tak jak w tym wypadku. Osoby, które znają mój gust nie powinni być zdziwieni, dlaczego tak bardzo spodobał mi się ten utwór - jest to niejako połączenie styli Erica Prydza (bardzo mocno słychać tutaj typowe dla tego pana dźwięki) oraz lekkie naleciałości Axwellowe (śmiesznie to brzmi xD). Wystarczyło mi parę sekund breaku, żeby zakochać się w tym utworze. Szczerze polecam.

1. ax equo. Flux Pavilion - Pull The Trigger (feat. Cammie Robinson) || #trap
Bez dwóch zdań - jeden z najlepszych utworów tego roku. Niesamowicie ciekawy styl Flux Paviliona, świetnie dobrany wokal, uzależniająca melodia - czego chcieć więcej. Numer 1 na dzisiejszej liście, jednak na równi z:

1. ax equo. The Chainsmokers & Coldplay - Something Just Like This || #trap #futurebass
Powtarzałem to nie raz, ale powtórzę jeszcze raz - nienawidzę The Chainsmokers, ale z drugiej strony uwielbiam #coldplay . Takie połączenie musiało znaleźć się na mojej liście. Co tu dużo mówić, słuchajcie póki jeszcze nie leci w każdej, komercyjnej stacji radiowej. Niedługo będziemy tym utworem rzygać :/

Świetny tydzień, charakteryzujący się na prawdę dobrymi produkcjami. Część z numerów z tej listy na 100% znajdzie się w mojej topce tego roku. Zapraszam do słuchania i dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Link do paczki

#edm #umf #muzyka #muzykaelektroniczna
  • 5
@TheFlash: Nie słyszałem tego utworu, ale nie przepadam specjalnie za takim "Rijanowym" wokalem. W top 10 by się pewnie zmieściło, ale też niespecjalnie wysoko :p. Porównując do utworu od Flux Paviliona jednak czuć sporą różnicę ( ͡ ͜ʖ ͡)