Wpis z mikrobloga

Q&A z Kasią

- co cię bawi w Polsce?
- "nieświadome używanie rasistowskich fraz jak na przykład 'zrobić dobrze coś jak biały człowiek'"

nie wiem czy ja żyję w innej Polsce, czy Kasia wie lepiej, ale osobiście nigdy nie słyszałem, żeby ktoś użył takiej frazy.

To + jej wcześniejsze żale, że nie dała rady przeczytać "W pustyni i w puszczy", bo jest rasistowskie, pozwala mi przypuszczać, że Kasia założyła sobie, że Polacy to okropni rasiści i teraz pod tę tezę szuka argumentów, na siłę.

#gonciarz #polskiyoutube
  • 60
  • Odpowiedz
bo jest rasistowskie, pozwala mi przypuszczać, że Kasia założyła sobie, że Polacy to okropni rasiści i teraz pod tę tezę szuka argumentów, na siłę.

@Pete1: Stosunek do jakiegoś państwa formujemy przez to co do co o nim mówi nasze otoczenie (znajomi, media i fora, które czytujemy) oraz jakich ludzi z tego państwa poznaliśmy i przez ich pryzmat generalizujemy.
Podejrzewam, że media w Ameryce raczej nic nie mówią o naszym kraju,
  • Odpowiedz
  • 2
@m1200n: Baader-Meinhof. Co jest dosyć zabawne w moim przypadku, bo kilka godzin temu pisałem o tym efekcie :D I need to go deeper.
  • Odpowiedz
@Pete1: żebyśmy my - jako naród, z historią, mieli do czego używać tego powiedzenia. Prędzej w usa, kanadzie, nie wiem, tam, gdzie był problem z niewolnictwem? Może spróbuj wygooglować, ale wcześniej przetłumaczyć na angielski? Bo niby do czego to się odnosi? Niby kto i kiedy to używał? Po co? Może niech poda źródło?
  • Odpowiedz
@Pete1: "sto lat za murzynami" już raczej słyszałeś... powiedzenie w stylu "czy nie możemy zjeść normalnego obiadu jak biali ludzie" też jest dosyć powszechne... inna rzecz, że to typowy heheszek, ale jak się nie ma o co bóldupić.;..
  • Odpowiedz
"sto lat za murzynami"


@neo_vir: jak najbardziej, sam nawet używam.

powiedzenie w stylu "czy nie możemy zjeść normalnego obiadu jak biali ludzie"


@neo_vir: a tego szczerze mówiąc nigdy w życiu.
  • Odpowiedz
@Pete1: ja tak mowie, swiadomie. Znaczy sie, zdaje sobie sprawe ze przy obecnie rozbuchanej poprawnosci politycznej jest to "sliskie" przyslowie ale mam to w dupie, gdyz nie mam intencji rasistowskich. Po prostu w naszym jezyku przyjelo sie utozsamiac bialego czlowieka z czlowiekiem cywilizowanym. Byc moze z czasem sie to zmieni


Ale poki co nikt mi nie bedzie mowil jak mam zyc (w tym co i jak mam mowic).

A
  • Odpowiedz