Wpis z mikrobloga

@strikte: Ja to tylko tu zostawie:
"Parafianie, Polacy, katolicy, ilekroć pójdziecie do komunii świętej, pamiętajcie, że kościół to nie teatr. Jeśli wasz ksiądz jest pedofilem, a wy milczycie, to przyjmujecie komunię z rąk nie tylko grzesznika, przestępcy i niszczyciela dziecięcych dusz, lecz także świętokradcy. A świętokradztwo popełnione przeciw Eucharystii jest – jak mówi Kościół – grzechem ciężkim, bo obecny jest w niej Chrystus."
"Na Śląsku i Pomorzu grasował ponad osiem
  • Odpowiedz
#!$%@?ć Kurskiego ale powiedz mi proszę po #!$%@? ona #!$%@? takie szopki? Wymień mi jeden rozsądny argument aby dokonywać publicznie czynności opisywanej przez autora wpisu?


@grabsoon może nienawidzi kościoła i chce okazać mu pogardę? Ma do tego pełne prawo.
  • Odpowiedz
@fermentka: Wiadomo, wszyscy księża to pedofile. Mimo wszystko istnieje różnica między publiczną szyderą wymierzoną w katolików, która ma sprawić, by czuli się jak gówno, a patologicznymi osobnikami, którzy sprawują jakieś tam sakramenty. To co napisałaś nie usprawiedliwia #!$%@? niektórych teatralnych wygibasów na scenie. Nie, żebym chciał je zakazywać - jak to się mówi "Du bist, was du isst", i nie moja w tym brocha.
  • Odpowiedz
skoro nie wierzysz w coś, to jak możesz to obrazić, skoro to nawet twoim zdaniem nie istnieje?


@strikte: Kierując się Twoją logiką zapytam: jeśli nie wierzę w morderstwa i śmierć to znaczy, że nawet gdy kogoś zabiję, to tego nie zrobiłem? xD

Problemem w tym co mówisz jest mylenie wiary w Boga z wiarą w uczucia religijne. Bo to, że Ty w Boga nie wierzysz nie oznacza, że nikt inny
  • Odpowiedz
@fermentka:


Chociaż jest w tym jakaś hipokryzja, że nie można wystawiać sztuk, które obrażają uczucia czarnych, osób homoseksualnych, kobiet, muzułmanów (w tym wypadku dlatego, że dojdzie do rękoczynów), zmarłych polityków - a za to przedstawienie, w którym ktoś #!$%@? kolbę papieżowi (i jednocześnie świętemu katolickiemu) to można, i nawet znajdą się drony, które będą to bronić :).

O tempora, o mores do #!$%@?.
  • Odpowiedz
która ma sprawić, by czuli się jak gówno


@johny-kalesonny: nie wydaje mi sie, aby to bylo celem, predzej pokazanie absurdow i niegodziwosci w instytucji ktora osmiela sie dyktowac ludziom jak maja zyc.
Poza tym tak jak piszesz, nie zakazywac, miejsce pojecia obrazy uczuc religijnych nie jest w kodeksie prawa, a w podreczniku savoir vivre. A sztuka powinna bronic sie sama...
  • Odpowiedz
ktora osmiela sie dyktowac ludziom jak maja zyc.


@fermentka: Wydaje mi się, że KK ośmiela się dyktować swoim wyznawcom jak żyć, a innym raczej podpowiada. I to nie na zasadzie Świadków Jechowy, tzn. nie nachodzą Cię w domu, nie #!$%@?ą ze wspólnoty jak wpadniesz w alkoholizm itd. Nie wiem gdzie tu w ogóle jest absurd i niegodziwość Kościoła w scenie robienia laski papieżowi, może wytłumaczysz? Czy chodzi o Twój post,
  • Odpowiedz
@strikte: Seksualność też jest tylko jedną z wielu dziedzin życia, a jak ktoś zakrzyknie, że homoseksualizm to choroba i "pedałów" trzeba leczyć, to nagle ktoś poczuje się urażony. #!$%@?, nie? :) Do czego ci ludzie się przywiązują i z czym się identyfikują, to przerasta ludzkie pojęcie
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny: ospowiadajac na dopisek :)

Chyba wypada rozdzielic przynaleznosc religijna, ktora jest wyborem (nawet jesli wynikajacym z tradycji), a kolorem skory, plcia czy orientacja seksulana. Muzulmanie - dla mnie ten sam worek co katolicy, aczkolwiek w Pl chyba nie bardzo jest po co (poki co) targac lacha, bo jest ich ile? 1%? Nie wplywaja jakos specjalnie na nasza polityke i zycie codzienne, bardziej sa przedmiotem niz podmiotem w dyskusji. Z
  • Odpowiedz