Wpis z mikrobloga

Motomirki z #motocykle luźne pytanie:

Potrzebuje kupic kask dla rozowej. Zażyczyła sobie żebysmy wybrali integrala (bo mowi ze w szczękowcu jeździć nie bedzie). Kask bedzie używany przy jezdzie na duzym VStromie wiec zadne super wielkie predkosci- raczej turystyka. Kask ma byc w miare cichy i jakby sie udalo to w jakims 'ala kobiecym malowaniem, ale nie koniecznie. Cena to dla niektorych śmieszne 600 zlotych, ale w chwili obecnej nie stac nas na nic drożdżowego, a kask potrzebny na ten zezon.

Jakieś pomysły, ktoś coś? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@wielki_prokrastynator: A który nie jest? Nawet najcichszy kask na rynku (któryś z Schuberth'ów) przekracza próg hałasu przy którym dochodzi do uszkodzenia słuchu. NIE MA cichych kasków.
Poza tym, zauważ, że to jest kask w cenie DO 600 zł, czego Ty oczekujesz?


Mam IS 17, mam FG-ST i RPHA-ST, wszystkie są tak samo bajecznie ciche, tylko wymagają zainwestowania 15zł w małe stopery z odpowiednim filtrem ;).
@SanFable: są np. Alpine MotoSafe, które są na prawdę świetne, mam i używam w dłuższe trasy, tylko trochę kosztują. Na co dzień używam stoperów średniego tłumienia 3M Clear E.A.R, których używa np. obstawa imprez masowych, koncertów etc. również bardzo dobre stopery, w porównaniu do Alpine trochę gorzej wycinają niskie częstotliwości, ale mają wyższy SNR w ogóle. Obydwa produkty mają tę zaletę, że ze względu na zastosowane filtry, bardzo dobrze tłumią to,