Wpis z mikrobloga

Mirki z Krakowa, pomocy :). Wybieram się jutro na koncert Lindsey Stirling do Tauron Areny Kraków, ale mam problem z parkingiem. 30zł kosztuje parking przy Arenie, ale koszt to dla mnie nie problem - większym problemem jest fakt, że mam pakiet VIP i cała zabawa z tym związana zaczyna się o 17:30, a parking otwierają o 17 - dla mnie to są jakieś jaja, planowałem 15-16 być na miejscu. Pytanie - da się tam gdzieś po ludzku zostawić samochód w okolicy? A może kawałek dalej i dojechać sobie np tramwajem? Z góry dzięki za pomoc :)
#krakow #lindseystirling #tauronarena
  • 21
@Krzemol: Od biedy możesz zostawić auto pod CH Czyżyny i podjechać 4/5 przystanków (do 10 minut max) tramwajem, będzie chyba jednak bliżej i wygodniej niż pod Krakowska, do tego bez przedzierania się przez centrum miasta, a na M1 i w Plazie będzie zapewne płatny parking. Ew. możesz poszukać miejsc na Ugorku, w osiedlu na północ od Areny bo tam nie ma strefy, a do przejścia jest max 10 minut. W razie
@Krzemol: Pod M1 jest zazwyczaj płatny parking, ale jezeli zrobisz zakupy np w Auchanie za chyba min 30 zł to jest za darmo czyli wyjdzie ci tyle co za parking pod areną + żarcie które kupisz czyli czysty profit ( ͜͡ʖ ͡€)
@yourij: Plaza lepsza. W Decathlonie życzą sobie chyba 100zł za parkowanie. W Plazie pewnie koło 30, a różnica w odległości to zaledwie z 100 m. Nie polecam natomiast osiedla po drugiej stronie Lema, no chyba że ktoś chce dostać mandat za złe parkowanie.
@ScoorvoDaktyl: Niestety tak dobrze z m1 nie ma. Trzeba samochodem wyjechać do zamknięcia centrum żeby nie płacić, a podczas niektórych imprez ciężko jest się wyrobić do 22.
Plaza lepsza. W Decathlonie życzą sobie chyba 100zł za parkowanie.


@karoluch25: a nie wiedziałem, że aż tyle sobie życzą. Nie dziwię się, bo w sumie parking przy arenie jest i dlaczego mieliby swojego użyczać "za friko".
Tylko dlaczego ten parking na arenie jest tak nieziemsko drogi ?
@yourij Tutaj chyba chodzi o to że Decathlon ma mały parking i nie chce aby ludzie przyjeżdżający do sklepu nie mieli gdzie zaparkować. W plazie często można stanąć za darmo mówiąc że jedziesz na pocztę czy kina lub na siłownię.
Na arenie sobie tak życzą żeby pewnie zachęcić ludzi do komunikacji bo liczba miejsc parkingowych jest sporo razy mniejsza niż ilosc siedzeń.
bo liczba miejsc parkingowych jest sporo razy mniejsza niż ilosc siedzeń.


@karoluch25: ( ͡° ʖ̯ ͡°)
super pomysł... szkoda, że akurat w wielu przypadkach bilety kupowane są przez ludzi spoza Krakowa, którzy o 22 to akurat mają mało ochoty na jazdę tramwajami tylko do domu chcą jechać (200km albo i więcej)