Wpis z mikrobloga

Potrzebuje pomocy w wyborze auta. Chciałem kupić golfa III, może IV, ale poszedłem za radą i dorzuciłem 50k.

I teraz mam dylemat: Porsche 987 czy Honda s2000.

Pierwsze to "911 dla biedaków", w dodatku w kręgu zainteresowań są roczniki '04-'07, bo na więcej nie mam siana. Silnik bez znaczenia, wolałbym Boxtera S, ale bardziej będę patrzeć na stan auta. Z drugiej strony nieco bardziej kultowe auto, bo S2000. Wiem, że ogłuchnę od tego silnika, ale jest marzeniem z dzieciństwa. Różnica cenowa oczywiście na korzyść Hondy, ale tylko pozornie, bo dobrze zachowane egzemplarze się cenią. Poza tym to auto już zyskuje na wartości.

Siedziałem w dwóch. Oba auta chce w manualu. Niewiele mogę powiedzieć, bo przejechałem się raptem pół godziny każdym (trasa szybkiego ruchu i kilka zakrętów). Co do prowadzenia się obu aut to niewiele mogę stwierdzić - niestety, na tor w okolicy nie ma szans, a na publicznych jest tyle śmiecia, że aż strach. Prosiak wydaje się grzeczniejszy i bardziej komfortowy, Honda bardziej zwariowana i raczej ascetyczna w środku (niewielki, ale dla mnie minus). Oba auta chce w manualu.

Auto oczywiście drugie. Będzie służyć do jazdy po mieście i na trasy do 200 km (oba to taczki bez zawieszenia).

#motoryzacja #jdm #porsche #kiciochpyta

Porsche 987 Boxter vs. Honda S2000

  • Boxter 20.5% (9)
  • S2000 79.5% (35)

Oddanych głosów: 44

  • 12
@Lazozazo: Brałbym Hondę S2000, bez cienia wątpliwości.
Tylko szukaj dobrze zachowanego i niemodyfikowanego egzemplarza (idealnie jakby miał hardtop w zestawie).

S2000 to (moim zdaniem) drugie najbardziej udane auto Hondy. Po NSX. Jest spory potencjał na wzrost wartości, bo do S2000 jest spory sentyment, choćby przez filmy typu "F&F" (w przeciwieństwie do Porsche, gdzie tylko mocne (lub bardzo stare) 911 są inwestycją).
@HetmanPolnyKoronny: @MagnaPomerania: Niewątpliwie Honda ma lepsze zadatki na klasyka. Prawda jest taka, że za 10 lat na tego Boxstera będzie się patrzeć tak jak teraz na 986, czyli bez przesadnych sentymentów. Nie wiem czy to jest podytkowane tymi światłami (996 też mi średnio odpowiada wizualnie), czy raczej niższym prestiżem od 911, ale pierwszy boxster nie robi już wrażenia na ulicy. Honda za 10 lat będzie tą samą s2000 co teraz,