Wpis z mikrobloga

Mam pytanie drogie Mirki.
Dostalem dzis sms od bylej szefowej, ze do 28.02 mam czas zeby odebrac dokument pit-11. Oczywiscie planuje isc po niego jutro bo akurat mam wolne.
Jednak zawsze myslalem, ze pracodawca ma obowiazek dostarczyc pit pracownikowi. Co jesli akurat nie mialbym dnia wolnego? Nie chce robic inby, ale jesli juz bym ja robil to wyszedlbym na debila?
#pracbaza
  • 10
  • Odpowiedz
@ReggieReggie69: W 2017 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 2 000 zł brutto, a więc kara dla pracodawcy może wynieść od kwoty 200 zł (1/10 minimalnego wynagrodzenia) do kwoty 40 000 zł (20 × minimalne wynagrodzenie).
źródło: gazetaprawna.pl

Także, równie dobrze możesz mieć to w dupie. To ona ma się gimnastykować do 28.02, jeśli chce uniknąć kary. Ciekawe czy do US też napisała, by sobie ktoś po twojego pita przyszedł.
  • Odpowiedz
  • 2
@virus_scorpion
@zaorany_1
@dziki_tapicer
@taktoto
@manyec
Dzieki za odpowiedzi. Kuszaca jest opcja niestawienia sie po ten pit, moze akurat mialaby z tego tytulu problemy. Mimo wszystko pojde po ten pit,bo sprawi mi to wieksza satysfakcje. Na odchodnym powiedziala mi, ze nie bede szczesliwym czlowiekiem. Los byl jednak dla mnie łaskawy i dostalem szanse pracy w lepszej firmie. Ona wie, ze staralem sie o prace w tamtym miejscu, ale jeszcze nie wie, ze ja
  • Odpowiedz