Wpis z mikrobloga

Profil informacyjny o Kartach Polaka i polskim języku na VK prowadzony przez polonijnych działaczy zamieszcza filmik Olszańskiego.

Kiedyś Maciejczuk zrobił na Wykop wywiad z polonijnym działaczem z Petersburga Maximem Rymkiewiczem - KLIK.
On tam krytykował banderyzm i brak sprawdzania komu sa wydawane KP na Ukrainie.
No niby ok, ale jest coś jeszcze.
Kiedyś wszedłem na profil o Kartach Polaka jaki prowadzi on na Vkontakte (to rosyjski fejsbuk) i w dużej mierze skupia osoby polskiego pochodzenia z rosyjskojęzycznych krajach.
On tam wdawał się w przepychanki, ale tłumaczył się, że on tylko prezentuje stanowisko polskich władz.
Zauważyłem jednak posty pozytywnie ukazujące Armie Czerwoną, rosyjski dzień zwyciestwa,filmy w rodzaji 4 pancerni itp. W komentarzach parę osób wyraziło z tego powodu niezadowolenie i padło zarzut o sianiu propagandy. On zdenerwował się i komuś wyrzucił, że nie jest Polakiem.
Wtedy ja napisałem po polsku, że jestem Polakiem z Polski i niektóre rzeczy jakie dodaje sa sprzeczne ze stanowiskiem władz Polski. Wtedy polonijny działacz usunął mój wpis i dał mi bana na ten profil o KP i jeszcze swoje konto.

Postanowiłem więc wejść na ten profil po kilku miesiacach i co widzę? Ano kontent przebierańca Jabłonowskiego.
I ten Rymkiewicz prawdopodobnie wykonuje jakies czynności przy załatwianiu Kart Polaka w Rosji (tak Maciejczuk pisał), może nawet z konsulatem współpracuje.
Jabłonowskiego dodał inny admin, który jak napisał pracuje i w PL i RUS, prowadzi stronke moja-polska.ru po rosyjsku. Zdaje się, że to też jakiś działacz.

#ruskapropaganda #rosja #ukraina #neuropa #4konserwy
szurszur - Profil informacyjny o Kartach Polaka i polskim języku na VK prowadzony prz...

źródło: comment_DoHcZvwnDWORzioRc59NkaEFiMrJs2B5.jpg

Pobierz
  • 14
@szurszur: Trzeb to nagłaśniać, niech zawiną tego przebierańca w końcu, bo omamia młodych bzdurami, np. wyzywając Powstańców Listopadowych. Według tego pachołka, Powstańcy powinni byli słuchać Cara. To wystarczy żeby go wyeksmitować do moskwy. Poza tym straszy ciągle żydami, co jest charakterystyczne dla ruskiej agentury. Ta metoda opisana jest w wielu książkach na temat działania ruskiego wywiadu.
@szurszur: Oni zaliczyli wpadkę na samym początku gdzie przedstawiano go jako 60 letniego ,zasłużonego członka Związku Jaszczurczego.Takiego cool gościa co to wszystko wie i potrafi ,a i młodo wygląda. Dosyć sprytnie udało im się wmówić że to jego pseudonim związkowy.Jednak kto mądrzejszy wie że ten gość to przebieraniec i agent.Zarzuca stereotypami ,nie przedstawiając żadnych dowodów i konkretów.
@wisniowyXXI: on na 100% jest obserwowany przez służby. Zastanawia mnie tylko dlaczego zrobili go właściwie jako takiego oczywistego fejka? I martwi to, że z takim szacunkiem wypowiada się o Braunie, dookoła którego biegają te same podejrzane typki - wychodzi na to, że p. Grzegorz to też ruski agent wpływu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@4tek: no ale Grzes nigdy nie dal powodow aby wrzucac go do wora z szumowinami pokroju Jablonowskiego. To jest temat znacznie szerszy i glębszy. Zobacz ile na prawicy jest podzialow ile kos, z jednej strony Marian z Pastorem potem Braun i Leszk Zebrowski, gdzies tam solo robi Michalkiewicz,Korwin z zoną po Chinach podrozuje i co chwile ktos komus zarzuca agenture,najbardziej mnie martwi ze ruchy narodowe sa tak podatne na manipulacje,stanie taki
@4tek: Masz 100% rację o Braunie, jeszcze jak były wybory prezydenckie, zauważyłem że robi z siebie strasznie wierzącą osobę, wręcz mówi jak ksiądz, tylko jest jedno ale, nigdy nikt go nie widział w kościele na mszy. Jego wiara jest fałszywa, i świadczy o tym mnóstwo drobnych sytuacji, które do osoby wierzącej prawdziwie, nie pasują. Polacy dużym zaufaniem darzą ludzi wierzących w Boga, myślę że agentura uderzyła poprzez niego w ten punkt.
@Hamouma: jak się na spokojnie zastanowić to głosi tezy zbieżne z tonem rosyjskiej propagandy (ws wojsk USA w Polsce, zaangażowania na Ukrainie, nie wspominając o zajadłej krytyce Powstania Styczniowego). Dodatkowo jego ekspresja opiera się na bardzo wyraźnym antysemityzmie i pochwale religijności. Oczywiście brakuje u niego tak ordynarnie oczywistych jak u Olszańskiego pochwał rosyjskiego świata, okrzyków typu "Donbas jest rosyjski" i pochwał panslawizmu - niemniej coś jest na rzeczy. Tym bardziej, że