Wpis z mikrobloga

Dokończyłem w końcu pasek do mojego zegarka. Wykonany w całości ręcznie, z angielskiej Bridle Leather z garbarni Sedgwick. Skóra ta jest bardzo mocno woskowana, w takim stopniu, że po dłuższym czasie nieużywania na jej licu pojawiają się białe smugi wosku, jednak szybka polerka szmatką sprawia, że skóra ponownie łapie piękny połysk.

Jako podszewka jest cienka, ok. 1mm, międlona skóra cielęca, bardzo przyjemna w dotyku, mięciutka :)

#diy #watchboners #zegarki #zegarkiboners #leatherworking #modameska
Pobierz Pepcioza - Dokończyłem w końcu pasek do mojego zegarka. Wykonany w całości ręcznie, z...
źródło: comment_kfL3S2cGcftfXOktT2uBe6RPA04uCA1D.jpg
  • 20
@James_Earl_Cash: Najpierw specjalnym cyrklem rysuje linie wzdłuż krawędzi, potem wybijakiem zaznaczam otwory lekko przypukując młotkiem i następnie przy szyciu już idzie szydło. Dzisiaj doszło do mnie to widoczne na zdjęciu od Vergez Blanchard, malutka oprawka muszę przyznać, a i samo ostrze wymaga trochę pracy przy papierze ściernym, bo trzeba się namęczyć, żeby w ogóle przebiło skórę, a powinno przechodzić jak przez masło :P
@thewickerman88: Nie użyłbym słowa lepszy, bo to jednak trochę różne skóry. Ubrań nie brudzi, to też nie jest tak, że rano się człowiek budzi i ma pasek w wosku :D I to też nie dzieję się w nieskończoność. No i różnica w cenie. Za stopę kwadratową cordovanu trzeba zapłacić ok. 50 dolarów. Za stopę kwadratową bridle leather trzeba zapłacić ok. 10 dolarów.

@Carotas: Pytasz o koszt produkcji, czy za ile
@mackiy: de gustibus non est disputandum ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby to było robione dla kogoś, to mógłby sobie wybrać kolor jaki sobie tylko wymarzy, ale robiłem dla siebie, i wybrałem brąz :P