Wpis z mikrobloga

@Hamouma: Dosyc stara sprawa. To byla jakas impreza CDU. W Niemczech wiekszosc partii unika symboli krajowych w czasie partyjnych wydarzen, zeby (uczciwie) nie dawac widzom zludzenia ze np CDU=Niemcy. A Merkel tam byla jako szefowa partii a nie kanclerz, stad oddanie flagi komus na widowni.
  • Odpowiedz
@Hamouma: Wiem jaka teze staracie sie forsowac, ze Merkel wstydzi sie bycia Niemką ;). Ale ja napisalem jasno, chodzi o to zeby nie budowac w swiadomosci wyborcow ze CDU reprezentuje jako partia cale Niemcy, wszystkich obywateli. A inne partie to juz nie. Taka tam jest konwecja, lamana chyba przez AfD obecnie.
  • Odpowiedz
@Haqim: u uważasz,że to normalne xDD? Przecież to są niemiecki partie,które walczą między sobą o zwycięstwo i rządzenie NIEMCAMI :O:O:O Nie wiem jak można się w jakichkolwiek okolicznościach wstydzić flagi państwowej,to tak jakby na debacie prezydenckiej,spotkali się wszyscy kandydaci i nagle Duda albo Schetyna dostal do rąk flage Polski i z obrzydzeniem komuś ją oddal,wyobrażasz sobie reakcje wrogiego obozu politycznego i mediów xDD?
  • Odpowiedz
@Hamouma: Uwazam ze to normalne zeby nie utozsamiac partii z calym krajem. Tak bylo za komunizmu i podziekuje juz takim rozwiazaniom. Od '89 nie bylo partii ktora reprezentowalaby nawet 51% spoleczeństwa (żadna w wyborach tyle nie dostała), więc zadna partia nie jest rowna calemu krajowi i narodowi.
Co innego w przypadku reprezentowania juz konkretnych funkcji. I tak Merkel jako kanclerz nie unika flagi przeciez.
Nie wiem jak mozna to jasniej napisac,
  • Odpowiedz
@Hamouma ona się nie wstydzi flagi, to już twoje urojenia. Ona po prostu nie chce "grać nieczysto" ani odwoływać się do nacjonalizmu, który wciąż w Niemczech jest mocno stygmatyzowany. Tak to jest jak się próbuje omawiać jakieś zachowania bez jakiejkolwiek wiedzy o danej kulturze.
  • Odpowiedz
A tak Turcy #!$%@?ą Niemców
http://www.puv-blog.de/wp-content/uploads/2008/06/tuerkei_vs_deutschland.jpg

“They have even gone so far as to stop Turkish flags being flown from houses. These are the kind of democracies they are.” - prezydent Turcji
http://www.express.co.uk/news/world/695051/erdogan-supporters-march-cologne-germany-after-angela-merkel-protests
niechcacyprzypadkiem - A tak Turcy #!$%@?ą Niemców
http://www.puv-blog.de/wp-content...

źródło: comment_Etf4jThrmpNP8ulOLBHSh1pIEdROrnxs.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
u uważasz,że to normalne xDD? Przecież to są niemiecki partie,które walczą między sobą o zwycięstwo i rządzenie NIEMCAMI :O:O:O Nie wiem jak można się w jakichkolwiek okolicznościach wstydzić flagi państwowej,to tak jakby na debacie prezydenckiej,spotkali się wszyscy kandydaci i nagle Duda albo Schetyna dostal do rąk flage Polski i z obrzydzeniem komuś ją oddal,wyobrażasz sobie reakcje wrogiego obozu politycznego i mediów xDD?


@Hamouma: dla mnie też to jest normalne. Właśnie u
  • Odpowiedz
@yogmean: przecież wycieranie sobie flagą politycznej mordy to największy rak.

"Patrzcie jakim jestem patriotą, noszę nawet maszt z flagą w dupie, żeby pokazać jak bardzo kocham nasz kraj! Jutro zabieram naszą kochaną flagę do kina i na kolację, później będziemy śpiewać razem hymn! Nie zapomnijcie o tym przy urnach!"
  • Odpowiedz
Nie wiem jak można się w jakichkolwiek okolicznościach wstydzić flagi państwowej,


@Hamouma: W którym miejscu @Haqim pisał o wstydzie? Napisał coś zupełnie innego, a Ty kłócisz się z tezą, której nikt tu nie postawił.
  • Odpowiedz