Wpis z mikrobloga

@karolwojciszko: Ile powinno trwać zadanie w projekcie IT? Widziałem już różne połączenia, w niektórych przypadkach zadanie ciągnęło się przez 2 tygodnie i nie dało się zmierzyć postępu prac, w innych jedno zadanie trwało 15 minut i więcej czasu poświęcało się na pilnowaniu porządku w zadaniach niż faktycznej pracy nad nimi.

#it #programowanie #zadaniaprogramistyczne #zarzadzanieprojektami #wojciszko

https://www.youtube.com/watch?v=5rn7Zm9mFE0

btw, proszę o wyrozumiałość, dopiero zaczynam z youtubami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 12
@karolwojciszko: na wstępie, jestem seniorem. Dostaję mimo wszystko małe zadania, ale za każdym razem przepycham jakąś wiekszą zmianę, żeby na przyszłość ułatwić kolejne zmiany, mimo, że mogłbym wykonać swoje zadania w 2 dni i zapomnieć.
@wczoraj: problem w sprawdzaniu postępu prac nie leży w tym, że się o tym nie rozmawia (dlatego daily scrum tego nie rozwiązuje). Chodzi o kwestię interpretacji postępu, nie zawsze 1% czasu = 1% zakres.
Przykład: jeśli zadanie trwa 5dni, to nie jest pewne, że po upływie jednego dnia wykonam 20% zakresu.
@karolwojciszko: to czym jest dla ciebie wykonanie zadania w takim wypadku? Jeżeli podzielisz 5 dniowe zadanie na 5 części i dzień za dniem będziesz te części zamykał to w 100% scrum jak ktoś powie ze wykonał ta cześć zadania zapewni ze 20% jest zrobione
@wczoraj: oglądałeś film z wpisu? https://www.youtube.com/watch?v=5rn7Zm9mFE0

Często zadania złożone (zawierające kilka problemów, trwające np kilka dni) nie są rozdzielone ponieważ osoba, która je tworzy nie zdaje sobie sprawy z ilości problemów, które zawiera - traktuje je jako jeden większy. W takim przypadku zadanie złożone ma wycenę np 5 dni.
Załóżmy, że w to zadanie złożone składa się z 3 problemów do rozwiązania, których detaliczne wyceny wyglądałyby następująco:
1 problem = 0.5