Wpis z mikrobloga

ale ten świat jest popierdzielony - na chwilę obecną rozglądam się za pracą w sumie bardziej orientacyjnie, jak się coś fajnego trafi to biorę, jak nie to zostaje tu gdzie jestem, bo mam w sumie dobrze i nie mam co narzekać, i tu się zaczyna problem, większość ofert pracy jest na staż :( nie ważne że mam doświadczenie w pracy 5 lat, że mam odpowiednie wykształcenie, najbardziej liczy się to, że nie można mnie zatrudnić normalnie, tylko wszędzie chcą na staż za który płaci PUP, przyjmują takiego, po stażu wywalają i następny zapraszany na staż i jak ma być dobrze, jak jest źle :/

#praca #pracbaza #pup
  • 10
@AsiaNaprawia: to sa płatne staże, opłacane przez urząd pracy znaczy na zasadzie 50% na 50% czy podobnie część płaci pracodawca cześć urząd, ale z reguły nie przedłużają umów i na miejsca stażysty szukają nowego stażysty, staże dla osób pracujących są zablokowane, a gdzie w takim razie ma iść wykwalifikowany pracownik?
@AndrewSzusty: ja mam pracę i nie narzekam jakoś specjalnie, ale chciałabym ją sobie polepszyć - znaczy mam już spore doświadczenie i szukam czegoś bardziej wymagającego - bo mój szef ma alergie na słowo podwyżka, po ostatnim podniesieniu minimalnej moja wypłata nie uległa zmianie, mam ponad minimalną, ale w tej sytuacji straciłam 100 zł chciałam o to powiększyć, to kręci nosem ze i tak mam więcej, a ja czuję się lekko pokrzywdzona