Wpis z mikrobloga

@mlulek: Gówno 100/10. Antymiejski szajs z długimi, pustymi elewacjami, kołchoz generujący ruch samochodowy i przerzucający dworzec 2 piętra pod ziemię na jakieś śmiesznych kilka stanowisk. A gdzie parking dla autobusów? Podróżni potrzebują kawę, słodkie bułki, szybkie ciepłe jedzenie i napoje a nie Zarę i H&M. Dodatkowo dobicie lokalnego handlu, na starym dworcu było kilkanaście małych sklepów. Stracono szansę na kawałek normalnego miasta budując przerośnięty kloc. Zamiast dworca zrobili centrum handlowe,
  • Odpowiedz
@fredperry: Dlatego mi się podoba dworzec PKS w Krakowie, na miejscu mogę naładować telefon i wypić kawę i w spokoju poczytać gazetę czekając na przesiadkę. A tutaj będzie też jak w Krakowie tylko że jak na dworcu PKP zwanego galerią Krakowską (albo nawet gorzej, bo tam przynajmniej jest normalny, cichy budynek dworca obok). I żeby wypić #!$%@?ą kawę trzeba się będzie przeciskać między ludźmi z tobołami (mało kto używa przechowalni
  • Odpowiedz
@mlulek ja #!$%@? ale to kwadratowe gowno jest naprawde wielkie. Ogolnie to kit, nijak to nie pasuje do miasta. Jak juz ktos mowil, te same #!$%@? sieciowki, bezduszne pasaze, mcdonaldy... wspaniala rozrywka dla plebejuszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: ja mam to w dupie, jak to wygląda, bo jestem tu tymczasowo ;) podatków we Wrocławiu nie płacę (poza vatem i takimi tego typu), więc generalnie mnie to nie boli. Owszem, jest paskudne i zajmuje strasznie dużo miejsca, mogli to zrobić dwa razy mniejsze, a dworzec na dworze, tak jak był. Czy cokolwiek. Dla mnie istotna jest teraz jedynie funkcjonalność, będę mogła z pracy wyskoczyć po owoce do biedry,
  • Odpowiedz
@wellhellothere: funkcjonalność? A jaką przepraszam funkcjonalność ma zatłoczone centrum handlowe? XD sugerujesz, że będziesz jedyna osobą z mellona czy tam czegoś innego co jest w okolicznych biurowcach, która będzie chodzic tam po zakupy? Dodaj jeszcze pasażerów i po swoje awokado i olej kokosowy bedziesz stać w kolejce dobrych kilkanaście minut.

Ignorancji pod tytułem 'jest tu tymczasowo to mam w nosie' nawet nie komentuje.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: aha, a odpowiadałam generalnie na komentarze "po co kolejna galeria" - no gdyby się nie opłacało, to by ich nie budowali. A my mamy gówno do gadania. Może warto byłoby w takim razie zmienić w końcu władze? Z pewnością wypowiadają się tu osoby zameldowane we Wrocławiu, na pewno pójście na wybory bardziej zmieni rzeczywistość, niż wasze komentarze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: funkcjonalność DLA MNIE ;) oczywiście, tak myślałam, że skupisz się na końcówce komentarza, bo po co czytać resztę ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc gdybyś doczytał, to napisałam, że jest paskudne i można było to rozwiązać inaczej. Ale co ja mam do gadania? Mogę tylko wyrazić swoją opinię, a także ty swoją, ale jestem w 100% pewna, że te opinie nie zatrzymają budowania następnych molochów (
  • Odpowiedz
bardzo ładna galeria, stary dworzec był brzydki i pełen meneli

@MichalQ20: to, że stary dworzec był brzydki (nie wiem nawet jak wyglądał, ale znając dworce w Polsce to tak było), wcale nie oznacza, że taki kloc na jego miejscu jest "bardzo ładny"
  • Odpowiedz
@wellhellothere: ja właśnie nie jestem, dlatego się nie wypowiadam. ty za to, nie dość że używasz dość kategorycznych określeń, typu "paskudne" to jeszcze masz gotowe rozwiązania architektoniczno-logistyczne do zaproponowania (połowe mniejsze, dworzec na dworze xD) beka straszna. połowę policji zwolnić i straż miejską #!$%@?ć.
  • Odpowiedz