Wpis z mikrobloga

Witajcie,
Mam taki problem, że posiadam płytę główną MSI B150M PRO-VDH oraz procesor i5 7400. Niestety po uruchomieniu wszystko startuje, ale nie ma obrazu. Wyczytałem, że płyta ma za stary bios i nie obsługuje tego procesora bez aktualizacji go. Czy ktoś wie, gdzie w Kielcach mogliby mi coś takiego zrobić?
#komputery #kielce
  • 24
@Bahupl: Startują wentylatory, i tyle. Monitor nie otrzymuje sygnału. Żadnych błędów przez głośnik. Diody sygnalizujące jakiś błąd też się nie świecą na płycie.
Strzelał bym że kompa masz nie kompatybilnie ustawionego do monitora względem odświeżania lub rozdzielczości. I dlatego brak obrazu. jeśli na grafice występuje to samo
@Bahupl: sam składałem, aczkolwiek nie jestem w tym totalnie zielony. Kilka komputerów złożyłem i działają do tej pory, a tutaj taki niefart wyszedł z tą płytą.( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Rafi5451: powiem tak.Zresetuj jeszcze biosa.Chociażby baterią.Jeśli to nadal nic nie zmieni. Rozbierz kompa na części i złóż ponownie. Może coś gdzieś nie docisnołeś. Z tego co też zrozumiałem to speeker też nic nie daje znaku życia. Wiec wtedy zostaje ci tylko i wyłacznie gwarancaja
@Rafi5451: Jednak bym go złożył jeszcze raz dla świętego spokoju.W instrukcji płyty głównej powinieneś mieć napisane. Jak się zachowuje jak się włacza kompa. Bo zazwyczaj jak jest wszystko w porządku to jest jakieś tam piknięcie.Które u ciebie nie występuje. No i gwarancja zostaje ci w ostateczności.Bo jak nic nie pomaga to znaczy że jest coś uwalone.Niestety.