Wpis z mikrobloga

Mirki #ukraina - czeka mnie tego roku kilkudniowa wyprawa, prawdopodobnie do #kijow i chciałbym, abyście polecili mi jakieś ciekawe miejsca/atrakcje w tym miejście, tyle że - uwaga (utrudniam zadanie, pewnie znacząco) ŻADNYCH KOŚCIOŁÓW ANI CERKWI (chyba, że np. jest tam punkt widokowy), bo mnie takie rzeczy zwyczajnie nie interesują.

No to co? Póki co lista jest króciutka - Złote Wrota, Majdan, Muzeum Czarnobyla, posiadłość Janukowycza, zresztą samo ich metro jest atrakcją, bo stacje z tego co się orientuję dość urocze, a dodatkowo położone najgłębiej na świecie. Da się zapewne też przejechać jakimś statkiem po Dnieprze, chociaż jeszcze nie wiem co i jak.
  • 3
@haes82 byłem kilkanaście lat temu więc nie wiem czy tak jest jeszcze, ale warto iść na kreschchatik (pisownia na czuja) w weekend. To jest ogromna ulica, jedna z głównych, prowadząca zresztą na majdan. W weekendy jak tam byłem to była zamykana dla samochodów i ludzie wychodzili się bawić. Super klimaty. Gdzieś jakaś gitara, gdzieś akordeon, gdzieś tańce, gdzieś prowizoryczne boisko i sobie grają, gdzieś ktoś pokazuje sztuczki magiczne, etc. Pełna kulturka i