Wpis z mikrobloga

Jak w waszym CV wyglądają umiejętności? Mam tu na myśli ich poziom zaawansowania. Np umiecie technologię X w podstawowym zakresie - piszecie np. podstawowa znajomość X? Czy może używanie jakiegoś systemu ocen gwiazdki/kropki/liczby itp. mówiącego o stopniu zaawansowania? Jak się wtedy oceniacie, żeby to była w miarę realna ocena?
#programowanie #programista15k #it #informatyka #cv #rekrutacja #praca
  • 15
  • Odpowiedz
@DreqX: Co to znaczy że znasz dany język w stopniu podstawowym lub średnio-zaawansowanym? To stwierdzenia dość subiektywne, a rekruter może mieć inne definicje zaawansowania. Więcej o Twojej znajomości danej technologii powiedzą projekty jakie realizowałeś lub staż pracy. Ostatecznie wszystko wyjdzie na rozmowie kwalifikacyjnej.
  • Odpowiedz
@bolinoga: w tym podejściu widzę taką wadę, że na githuba nie wrzucę nic poważnego, bo kod piszę dla kogoś, a nie dla całego świata. Tam mógłbym co najwyżej umieścić jakąś własną hobbystyczną dłubaninę, gdybym taką miał:)
  • Odpowiedz
@DreqX:
Określenie podstawowy, zaawansowany, etc to nie są ścisłe, miarodajne określenia. Tym bardziej, że mniej zaawansowani mają tendencje do przesadzania w górę, a bardziej zaawansowani do zaniżania (efekt "wiem, że nic nie wiem"). Ewentualnie w przypadku języków obcych taka klasyfikacja ma sens, bo mamy znormalizowane nazwenictwo: poziom A, B, C, itd.

Pisz po prostu listę technologii, którymi sie umiesz posługiwać, ewentualnie napisz skrótowo co za pomocą tych technologii jesteś w
  • Odpowiedz
Jak w waszym CV wyglądają umiejętności? Mam tu na myśli ich poziom zaawansowania.


@DreqX: Z biegiem lat im większy mam rozdział "Doświadczenie", tym mniejszy jest u mnie rozdział "Umiejętności". Przy opisie każdego stanowiska/firmy/projektu mam wypisane technologie, których używałem i to w zasadzie wystarcza. Pamiętam, że tak naprawdę to, co robiłeś 5 lat temu (i dawniej) już jest w większości nieaktualne i przestarzałe. W "Skills" ma tylko ogólnie wymienione, z czym
  • Odpowiedz