Wpis z mikrobloga

@alfasamiec w Polsce i tak słońce trudno zaspokaja podstawowe zapotrzebowanie na tą witaminę, nawet w lato. A co dopiero w okresie jesienno - zimowym. I trzeba się wspomagać. W aptekach teraz cały arsenał witaminy D :P
@VVeronika: Ale mi to szkodzi. Ostatnio wziąłem na noc to całą noc nie spałem. A jak regularnie brałem przez miesiąc to cały czas miałem stres, a w stresujących sytuacjach to miałem ochotę się pociąć. Na szczęście opakowanie się skończyło i cudownie ustało - a wcześniej bym nawet nie podejrzewał że to przez to, co podobno "uspokaja".

Brałem takie coś jak na zdjęciu, jednak wszystkiego po 100% zalecanej dziennej dawki a D3
Pobierz
źródło: comment_iAQgFo1aK9nIM11cfIdoctaYHC2zOZzX.jpg
@alfasamiec: po pierwsze nie wziales jedynie witamy D, tylko suplement z witaminami B, 5htp, Ten ostatni to prekursor serotoniny, moze on u niektorych powodowac bezsennosc (chociaz generalnie pomoga na depresje albo bezsennosc). Do tego witaminy D3 tam jest bardz bardzo malo 200jm co niby jest 100%, chociaz gdybys mial niedobory to tyle tej iwtaminy wogole niepomogolby. Masz za ta tam 500ug witaminy B12 co daje 20000% RDA, i 300% RDA kwasu
prekursor serotoniny, moze on u niektorych powodowac bezsennosc (chociaz generalnie pomoga na depresje albo bezsennosc).


@zielakowy: Na migrenę mógłby pomóc? Inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny pomagały. No krew bym se musiał zbadać, chociaż i tak z góry wiadomo że hemoglobina powyżej normy albo w górnej granicy, ale te beczki i deczki i pierwiastki to by można, może nawet z włosów.

Kiedyś miałem badanie z włosów z jakąś pro poradą dietetyczną i wyszło