Wpis z mikrobloga

Ech, skończyłem #wiedzmin 2, trochę przypadkiem, bo w III akcie za bardzo wkręciłem się w wątek główny, tym samym pomijając zadania z gargulcami czy mieczem pilnowanym przez strażnika wieży.

Moje refleksje po przejściu gry: wszystko super, tylko cholernie, cholernie krótko. Gdyby wszystko spiąć, zabawa zajęła mi niecały tydzień, podczas gdy takiego Gothica II męczyłem jakieś 2-3 razy dłużej. Świat jest bardzo mały i jest w nim mnóstwo ograniczeń, mimo pozornej otwartości. A niemożliwość skoków w grze z 2012 roku, to jakiś absurd.

#gry
  • 24
  • Odpowiedz
@kawa-i-papierosy: Potwierdzam że brak skoków to nieporozumienie, dodatkowo animacja przechodzenia przez drzwi, wspinania się strasznie irytujące. Picie eliksirów też skopane, za długo trwa, a oprócz tego często walka zaczyna się niespodziewanie i wtedy trzeba walczyć bez przygotowania. Pod względem fabularnym wkurzył mnie fakt że musiałem wybierać między nieludźmi, a ludźmi, wolałbym zostać neutralny.
Mimo to ogólne wrażenia pozytywne.
  • Odpowiedz
@jedenascie: robiłem wszystkie, pominąłem gargulce i miecz w III akcie.

walka zaczyna się niespodziewanie i wtedy trzeba walczyć bez przygotowania


@Tosiek14: o to to. I zdarza się, że wrogowie atakują gdy nie masz wyciągniętego miecza po cutscence, co zabiera od razu życie.

To teraz miłej gry w trójkę.


@HerrJacuch: może mi nie pójśc...
  • Odpowiedz
@kawa-i-papierosy: Pójdzie, pójdzie.
Gdy kupiłem go po premierze, miałem lekko podkręconego Athlona II x4 630 i HD6850. I ruszyło na minimalnych, było całkiem stabilnie. Dziś chlebaki mają lepsze parametry xD.

  • Odpowiedz
@kawa-i-papierosy "Krótkość" W2 to w sporym stopniu konsekwencja utopienia konwersji ulepszonego W1 na konsole, Rise of the White Wolf, odsyłam do CGI i fragmentu gameplayu na yt. Coś się, coś się popsuło i port się nie ukazał, dwa planowane dodatki do W1 również się nie ukazały > hajsu na W2 było sporo mniej. Ładnie to rozpisał ktoś na oficjalnym forum wiedźmińskim, ale z ciekawszych rzeczy wycięto o wiele bardziej rozbudowany wątek Yennefer
  • Odpowiedz
@kawa-i-papierosy Od biedy za remaster W1 można uznać połączenie modów: Powrót Białego Wilka z teksturami, skyboxami itd; FCR z przebudowanym systemem walki, umiejętnościami i ekosystemem (grałem, dużo lepsza gra imo) i Scabbard Modem z pochwami na hehe miecze.

Ale to wciąż nie to samo :p
  • Odpowiedz