Wpis z mikrobloga

#anime #oswiadczenie #hibikeeuphonium

Ludzie oglądają seriale na HBO, Netflixie, a ja oglądam anime. No bo jak tego nie lubić? Styl japońskich kreskówek (duże oczy, przesłodzony styl rysunku, piskliwy głos) może odrzucać, ale jak już człowiek się przyzwyczai, to okazuje się, że chińskie bajki są lepsze od seriali. Przewaga anime nad normalnymi serialami polega na tym, że ambitna tematyka (np. perypetie szkolnej orkiestry dętej, która stara się dostać na zawody krajowe) dostarczona jest w formie graficznej, która jest wizualną ucztą dla zmysłów, a której normalny film zaoferować nie może.
hetman-kozacki - #anime #oswiadczenie #hibikeeuphonium 

Ludzie oglądają seriale na...
  • 21
@hetman-kozacki Osobiście uważam, że tytuły jak Death Note, Code Geass czy OAVki Hellsinga są majstersztykiem japońskiej animacji. Istnieje wiele dobrych tytułów o ciekawej tematyce i fabule która na łeb bije seriale o #!$%@? w stylu gra o tron. W sumie na wielu takich pozycjach wychowałem się w czasach szkolnych. Każdy kto miał styczność z dobrym anime doskonale wie o czym mówię.
Sam już anime nie oglądam bo stwierdziłem, że po 2014 wychodzi
Sam już anime nie oglądam bo stwierdziłem, że po 2014 wychodzi sama #!$%@?


@spardo: wychodzi Nadal można obejrzeć 1-2 majstersztyki na sezon. Na przykład Fune wo Amu (adaptacja noweli o pracownikach wydawnictwa Genbu, tworzących słownik) albo 3-gatsu no Lion (o młodym graczu shogi, który próbuje odnaleźć się w życiu. Motywem przewodnim prócz shogi jest samotność bohatera, który jest sierotą, a któremu rodzinę zastępują mieszkające po sąsiedzku trzy siostry).

https://www.youtube.com/watch?v=EanY3KxkvKY
https://www.youtube.com/watch?v=5gVmSY9k9_Q
@spardo: A myślałem, że tylko mnie odrzucają te wszystkie nowe produkcje. Mi jeszcze, z tych które wychodziły ostatnio, bardzo podszedł God Eater, a tak to jakoś poziom schodzi na psy.
@burzovsky Ja staram się unikać nowszych produkcji z innego powodu. Nie lubię czekać na kolejne sezony. Jak mi się coś spodoba to wyciągam to od razu. Teraz mam problem, bo jakieś pół roku temu zacząłem One Pieca i teraz będę musiał co tydzień czekać na odcinek.