Wpis z mikrobloga

Mireczki, lokatorzy notorycznie zastawiają drogę ewakuacyjną w budynku. Po kilkugodzinnych poszukiwaniach w internecie dowiaduję się, wszystkiego oficjalnego z rozporządzeń tj. długości, szerokości, itp. (budynek mimo ponad 100 lat spełnia wymogi) albo porady ludzi typu, "wysmaruj gównem", "my sprzedaliśmy sąsiadowi rower", itd. Chodzi mi jednak o jakieś podstawy prawne z określoną karą. Przepisy ppoż za dużo się nie zdają. Pomożecie mireczki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#bhp #budownictwo #budujzwykopem #bezpieczenstwo
  • 5
@PanStachZeStalowejWoli: Jestem właścicielem zabytkowej kamienicy wykonanej w technologi drewniano-murowanej. Niektóre ze ścian wykonane są w technologi mi bliżej nie znanej, z mieszanki ze ścinek słomy w środku. Zastawiają np. rowerami, wózkami, które tarasują przejścia i chcąc obok nich przejść trzeba się przeciskać. Daleko mi do złośliwego Janusza, raczej chodzi o kwestię bezpieczeństwa ludzi w budynku starego typu, bo jak wiadomo odpowiedzialność za to spoczywa na mnie.

Dodam, że budynek jest na
@BardzoNormalny: niestety nie ma podstawy prawnej, która określa karę w przypadku zastawiania drogi przeciwpożarowej w przypadku braku interwencji straży. Za to można wystosować ładne pisemko do lokatorów, załączając ostatnie wezwanie do usunięcia mienia (każdemu lokatorowi wpisujesz na wezwaniu dane przedmioty, typu rower marki X, wózek model X itp.). W wezwaniu określasz datę usunięcia i dopisujesz, że w związku z uzyskaną od XXX* informacją:

W stosunku do osób, które utrudniaj prowadzenie działań