Wpis z mikrobloga

Być może wyjdę na głąba i szybko usunę ten wpis, ale mam problem z #matematyka.
Mam załóżmy 100 liczb: 11, 32, 9, 23, 44.. itd.
Jak wyznaczyć na szybko wszystkie możliwe kombinacje tych liczb a-b=c, kiedy każdej z nich mogę użyć tylko raz? (mam nadzieję, że wiadomo o co chodzi - raz użyta liczba 44 już nie może wystąpić) :P
  • 17
@razornfs: niestety nie potrafię :)
podstawy programowania znam, więc nawet potrafię sobie wyobrazić ogólny zarys takiego programu, jakby to miało działać, ale to nie jest żadne zadanie, które koniecznie muszę rozwiązać, więc nawet szkoda czasu.
@razornfs: To jest zadanie z podstawówki gówniaka mojej znajomej (z resztą rozwiązane przez niego, nie to że ma dostać piątkę czy coś). Generalnie po prostu dzieciak pewnie się ma pozastanawiać a nie znaleźć wszystkie możliwe opcje, ale... ja niestety mam takie rozkminy i nawet nie próbowałem na piechotę, tylko właśnie zacząłem się zastanawiać, jak by to sobie zautomatyzować np. w excelu czy coś.

Liczby:
67 3 55 69 90 5 100
@razornfs: No właśnie nawet gdybym się porwał na to, to tak właśnie myślałem, że taki program mi wysypie możliwe różnice, ale już nie potrafiłbym zrobić tego tak, żeby absolutnie nic się nie powtarzało. Jak u Ciebie.
Ale dzięki.
@razornfs: dzięki :) Masz pomysł jak to posortować tak, aby znaleźć max dużo wyników dla niepowtarzających się liczb? Załóżmy, że jest ich bardzo dużo.
@razornfs: Twój program wyświetla wszystkie możliwe zgadzające się równania, ale właśnie chodzi o to, że jeżeli raz użyłeś liczby 49, to nie może ona się pojawić nigdy w żadnym kolejny równaniu a-b=c, bo ją już "zużyłeś".
Raz użyte liczby musiałyby być wyrzucone, ale (nie patrząc na liczby te konkretne) da się je pewnie lepiej lub gorzej wykorzystać - ostatecznie trzeba wybrać to, gdzie powstaje najwięcej takich równań.

Ofc nie patrząc na