Wpis z mikrobloga

Financial Times donosi, że Kaczyński w prywatnych rozmowach z europejskimi liderami - w tym ostatnio z Angelą Merkel - oświadczył, że nie poprze wyboru JE Donalda Tuska na drugą kadencję szefa Rady Europy. Ale to jest nic, on zamiast tego zasugerował, że Polska może za Tuskiem wydać europejski nakaz aresztowania. Brak słów na to, jak podły, małostkowy i nierozumiejący mechanizmów polityki międzynarodowej w obliczu faktycznie sprawowanej przez siebie władzy jest ten człowiek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Two senior EU diplomats said Mr Kaczynski recently refused to back Mr Tusk’s re-election in private conversations — including with Angela Merkel, German chancellor — suggesting instead that Poland may issue a “European arrest warrant” against him.

Mr Kaczynski’s desire to discredit Mr Tusk in the eyes of Polish voters is, however, in conflict with the intentions of some of the country’s diplomats, who hope to keep relations with EU partners as smooth as possible. Warsaw has yet to take an official position on whether or not to support Mr Tusk’s re-election.


Cały artykuł

#neuropa #dobrazmiana #bekazpisu #tusk #kaczynski #polityka
  • 67
  • Odpowiedz
@Datura: a jak myślisz? Regan albo szef Watykanu Jan Paweł Papież spotkał się z premierem Raczyńskim, szefem rady państwa (ktokolwiek nim był, w sumie nie znam żadnego odpowiednika prezydenta PRL, pewnie nawet pierwszy sekretarz nie wiedział o istnieniu takiego organu) czy szefem sekretariatu pewnej partii, jednej z wielu w tamtym okresie (konkretnie jednej z trzech) Wojciechem Jaruzelskim ksywa "nie wiem, kim jest ten Rosjanin, ale Wojtek znał łacinę, był 20
  • Odpowiedz
Mam wrażenie, że wykopowe neuropki w przeważającej większości przypadków spędziły trochę czasu za granicą, władają angielskim, a czasem i innymi językami europejskimi i mają przyjaciół-cudzoziemców. Wszystkim tym górują nad panem posłem Kaczyńskim.


@Andreth: Srogi rak.
  • Odpowiedz
A co ja jestem? Prokurator jakiś? To oni niech szukają win Tuska.


@Tical25: czyli wydajemy zaocznie nakaz aresztowania i czekamy, aż znajdzie się paragraf? Chyba nie o takie standardy walczą ludzie chcący zdekomunizować kraj, prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@starface:
Nie żebym był fanem Kaczora, ale przydałoby się coś więcej niż two senior EU diplomats.
Skąd Ci EU diplomats właściwie wiedzieli, co się zadziało w prajwet konwersejszyn z Angie?
  • Odpowiedz
@starface co zapewne powiedział Kaczyński - prędzej wydam list gończy, niż go poprę

Co usłyszał pismak chcąc zrobić aferę - wystawimy list za Tuskiem

Dziękuję pelikanom, można się rozejść
  • Odpowiedz
Jak się nazywa człowiek, który donosi Niemcom na Polaka?


@Andreth: Synonimicznie: Donald Tusk, Grzegorz Schetyna, Ryszard Petru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@starface: No to chyba dobrze, że nie chce afery i aresztowania przewodniczącego RE. Tusk nie powinien mieć tego stanowiska w trakcie aresztowania.
  • Odpowiedz