Wpis z mikrobloga

@carlo497: no nie bardzo, bo jedzie on na LTE... chociaż czekaj. jeśli podłącze się na tym laptopie do VPN to mogę puścić ruchy na niego ze świata, a z niego dopiero się łączyć do komputera w domu
na tym laptopie nic nie ma i służy tylko do VPN więc niech go sobie szyfrują xD gorzej że będą mieli wtedy w LANie na przykład mój dysk sieciowy
  • Odpowiedz
@sakson: pytanie czy ja mogę to zrobić na moim routerze Asus RT-AC68U albo 87U, bo wątpie
ruchy mam powycinane w pracy niemal do wszystkiego, więc włączyłem sobie przekierowanie z 80 na 3389 na routerze
  • Odpowiedz
@nocnypowodemtegokontaxD:

ruchy mam powycinane w pracy niemal do wszystkiego, więc włączyłem sobie przekierowanie z 80 na 3389 na routerze


Zostawianie otwartego na świat jakiegokolwiek portu do zarządzania jest bardzo, ale to bardzo złym pomysłem :D
W dobie dziur w opensslu to strach nawet SSH otwarte zostawić, wszędzie gdzie się da to
  • Odpowiedz
@kot_w_krawacie: VPN mam PPTP, to chyba też nie jest mistrz bezpieczeństwa?

>W Twojej sytuacji, jako ostateczność możesz zezwolić ruch do tego RDP wyłącznie z adresów biura Twojej pracy.


no spoko, tylko tak jak pisałem wyżej, używam routerów Asusa z oryginalnym softem i ciężko to widzę :/ chociaż chyba tam jest firewall, nie wiem czy aż tak rozbudowany, pobawię się w domu
  • Odpowiedz