Wpis z mikrobloga

Usługa #pocztex ekspres 24 to jakiś żart. Cały dzień czekałem wczoraj na paczkę, którą kurier otrzymał do doręczenia o 9. Zamiast tego o 22.30 w ich systemie śledzenia, który swoją droga też pokazuje wszystko z kilku godzinnym opóźnieniem, pojawiło się "awizo do ponownego doręczenia". Oczywiści w skrzynce awizo brak, a kurier napewno nawet nie pojawił się w okolicy. Dzisiaj sytuacja się powtarza a po 30 minutach czekania jestem 15 w kolejce na ich infolinie.
Pewnie o 22 dostanę informację, że mogę się po paczkę przejść jutro na pocztę. Usługa kurierska #!$%@?, ekspres.
#pocztapolska #gorzkiezale
  • 7
  • Odpowiedz
@MichalQ20: Bo opcja ponownego doręczenia jest tylko w przypadku najdroższej usługi czyli ekspres24. Gdyby nie to że wymyślili sobie awizo z kosmosu mimo braku próby doręczenia, dzisiaj mógłbym reklamować usługę. A tak nie mam nawet jak im udowodnić że nikt nie próbował przesyłki doręczyć.
Znając ich dzisiaj zrobią to samo i dalej nie będę mógł reklamować dwudniowego opóźnienia a po paczkę będę musiał sam iść, bo przecieź "nie było mnie w
  • Odpowiedz
@makaladu: Podpowiedź - kurierzy mają często taki #!$%@?, że nawet wszystkich ekspresowych poczteksów nie zdarzają rozwiezc - zdarza się. Nie dzwoń na infolinię główną, tylko do urzędu gdzie Twój kurier awizuje Ci paczki - tam poproś uprzejmie o nr do kuriera, i się zadzwońcie
  • Odpowiedz
@robertx: Już udało mi się dogadać z kurierem :)
Usługę i tak mam zamiar reklamować i to nawet nie ze względu na dzień opóźnienia, a na tendencję pracowników poczty do awizowania wszystkiego bez sprawdzania czy ktoś jest w domu.
Według pani z infolinii takie awizo nie wyklucza reklamacji i nie powinno mieć miejsca, a do tego w budynku w którym mieszkam przy wejściu jest pomieszczenie ochrony, gdzie spokojnie można zostawić paczkę
  • Odpowiedz
@makaladu: Reklamować jak najbardziej, nawet sądzę, że Ci reklamację bez większych problemów uznają. Ekspres to ekspres. Za to nie powiedziałbym, czy to wina kuriera... Nie dojechał do Ciebie, bo pewnie byłeś na końcu jego trasy i się zwyczajnie nie wyrobił. Poczta Polska niestety działa na tej zasadzie, że jak nie ma kuriera który zna dany teren bo jeździ po nim od kilku lat i zna praktycznie każdy zakamarek, bo ten w
  • Odpowiedz
@robertx: Pewnie masz rację, ale niestety taki status dla mnie początkowo wygląda jak zwykłe zabezpieczenie przed reklamacją i wmawianie, że próba doręczenia miała miejsce.
A co do awizowania wszystkiego to mam tutaj na myśli przede wszystkim ludzi od zwykłych paczek(jeszcze zrozumiem jak duże i ciężkie) i listonoszy którzy nawet listów poleconych nie przynosili.
Co ciekawe po kilku skargach (nie moich, ale wiem że takie były składane) listonosze zaczęli dzwonić domofonem i
  • Odpowiedz
@makaladu: Ja tam jestem zwolennikiem dogadywania się, z listonoszką na swoim terenie normalnie się zdzwaniamy jak ma jakiś polecony do mnie czy coś, kurierzy tak samo mają mój nr telefonu, zawsze dzwonią przed doręczeniem - nie, nie dlatego, że muszą czy coś, tylko z własnej woli - no i zawsze dostaną te dwa czy pięć złotych za doręczenie paczki, za to ja zwykłe paczki dostaję w terminie, jak by były priorytetem
  • Odpowiedz