Wpis z mikrobloga

Mireczki od koksowania. Powiedzcie mi co mam robić,jestem ektomorfikiem i jak dużo jem to rosnie mi oponka, której nienawidzę i nie mogę się jej  pozbyć. Jak próbuje masować to ciężko mi idzie masa. Waga 75+/- (74-78 po świętach było nawet 79) wzrost 189. Wiadomo sylwetka patyk.

Ponoć przy dobrze zbilansowane diecie powinienem łapać suchą masę, ale jednocześnie ciężko mi ją zrobić. Powinienem bardziej skupić się na weglowodanach czy białku? Może regulować to tłuszczami?
Jeszcze pytanie za 5zl. Redukować ten tłuszcz co mam  i robić masę na dobrej diecie żeby potem nie mieć dużo tłuszczu do redukcji czy olać to,bo tłuszcz będzie i tak,i tego nie przeskocze?

#pokazforme #mikrokoksy #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #niewiemjakietagi
Wi3rzbek - Mireczki od koksowania. Powiedzcie mi co mam robić,jestem ektomorfikiem i ...

źródło: comment_Jx0nVb164O3a5U3UWX9CfLUP83VqIca7.jpg

Pobierz
  • 11
@Wi3rzbek: Dokładaj mięsa, powiedzmy +10kg troche się ulejesz, potem przetrzymaj taką wagę przez 2 tygodnie i redukuj. Ja przy 186 obecnie ważę 85.5kg a planuję dobić do 90. Wiem, że przy takim wzroście aby dobrze wyglądać to po redukcji pasowałoby ważyć około 86-88kg, no chyba, że planujesz model wielkiego dzika :P
@alfa87
@Phireed przy mojej budowie czy może typie metabolizmu to zwiększać kaloryczność białkiem zwierzęcym czy węglami, bo już nie wiem? ( ͡° ʖ̯ ͡°) model dzika może nie, ale obwody by się przydały lepsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No trzymaj białko 2g/kg masy ciała, resztę kalorii rozkładaj z węgli i tłuszczy to już zależnie od twojego upodobania i tolerancji.
@Wi3rzbek: musisz dobrać taką ilość węgli, że by rosnąć ale jednocześnie że by sie nie ulać. Białko i tłuszcze jedz po prostu do syta bo są mniej ważne. No i upewnij się, że trening wystarczająco dobry - tzn że by rosnąć musisz mieć dość duzą objętość.

Here - 187 - 87kg - 11,8bf
@Wi3rzbek: Jedz jakieś 150g białka dziennie, około 100g tłuszczu i resztę weglowodanów. Ile tych węglowodanów to sam sprawdź. Jeśli waga będzie stać w miejscu to dorzucasz WW i tak aż będziesz miał 90 kg. Tak w dużym skrócie.