Wpis z mikrobloga

Pamiętam, jak jakieś pięć lat temu miałam ból dupy o polską wersję programu Perfekcyjna Pani Domu. Do spółki z koleżanką feministką byłyśmy oburzone promowaniem wzorca kobiety, której życie toczy się wokół sprzątania i gotowania. Chichrałyśmy się z kobiet, które płakały w programie nad brudnym kiblem, kiedy Małgorzata Rozenek stała nad nimi i z poważną miną mówiła "Kasiu, twój kibel zdaje się być metaforą twojego życia - jest brudny i zaniedbany, jednak nadal jest w nim wola walki". Po czym symbolicznie spuszczała wodę, a w rurach buczało bojowo.

Może trochę mnie poniosło, ale chodzi o to, że tyle mi zostało z tych ideałów, że ostatnio sama uwielbiam sprzątać, gotować i chcę mieć taki perfekcyjny dom. xD Kupiłam sobie nawet książkę Małgorzaty Rozenek i jestem jej wielką fanką. Chcę robić te wszystkie przetwory i piec ciasteczka. Co gorsza, za niedługo widzę się pierwszy raz od dawna z tą koleżanką feministką. Jak ja jej w oczy spojrzę? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#heheszki #perfekcyjnapanidomu #milf #zalesie
S.....y - Pamiętam, jak jakieś pięć lat temu miałam ból dupy o polską wersję programu...

źródło: comment_y7SyKa5a16wZP2DJ8cW0VyKmWTyKOQuz.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzie i kiedy ostatnio spotkałeś się z ostracyzmem społecznym wobec kobiety spowodowanym tym że nie gotuje?


@KEjAf: Dziękuję, że zauważyłeś sukces feminizmu.
  • Odpowiedz
Polecam zapytać się koleżanki czym jest feminizm. Jeśli dobrze Ci to wytłumaczy, to pewnie zweryfikujesz to, co tutaj piszesz. W skrócie: feminizm nie polega na niesprzątaniu, ale na niespychaniu kobiet do roli kur domowych. Chciałabyś być w świecie, w którym gotujesz nie dlatego, że lubisz, ale dlatego, że tak Cię wytresowano i jeśli się temu sprzeciwisz zostaniesz poddana ostracyzmowi społecznemu?


@Kampala: A chcialabys byc zyc w swiecie, gdzie jak nie
  • Odpowiedz