Wpis z mikrobloga

Ceny na Tajwanie.
1.Bochenek chleba 125NTD = 16,38PLN
2.Sery w plasterkach 2x 79NTD = 20,70PLN
3.Masło 56NTD = 7,34PLN
4.Szynka 64NTD = 8,39PLN

W sumie 345NTD = 45,25PLN

Zakupy zrobione w podrzędnym markecie. Chleb z piekarni.

#bambusowylas #tajwan #ciekawostki #jedzenie #wydatki #finanse #zagranico #dalekiwschod #pienidze #sniadanie #zalesie
Soju - Ceny na Tajwanie.
1.Bochenek chleba 125NTD = 16,38PLN 
2.Sery w plasterkach 2x...

źródło: comment_yK5H0WdWq8SQ61CzEhhUFYRWhkLPqlBA.jpg

Pobierz
  • 28
  • 0
@aLmanaC: Wszystko oprócz chleba. Bardzo możliwe ze ceny wywindowane przez import. @Papasanbaba: To nie tak ze pod turystów, piekarń jest dość dużo, często sami sobie robią kanapki ale to raczej z typowym tostowym chlebem. Raczej tak jak już mówiono, cena przez import. No i ogólnie ceny na Tajwanie są lekko wyższe, w zależności od produktu.
  • 0
@Papasanbaba: Mało jest knajp "pod ludzi z Europy" tak jak Korea to nie jest jakiś mega turystyczny kraj jak Tajlandia lub Filipiny.
Co do obiadów to wszystko zależy od nawyków żywieniowych, przyzwyczajeń, tego co chcemy zjeść. Gdy było u mnie bardzo krucho z pieniędzmi jadałem obiady za około 80 NTD = 10,49 PLN. Smaczne ale szybko się nudziło. No i to nie jest z pewnością "restauracja". Tak czy siak dało się
@Soju: Wiesz, nie będzie żadną tajemnicą że jadąc do takiego kraju to ichsze jedzenie będzie najtańsze. A wiadomo że standard tam też mniejszy więc mniejsza knajpka dla Europejczyka będzie już mogła zalatywać czymś na pograniczu sraczki a salmonelli ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 0
@Papasanbaba: Ale gdzie ja się kłócę ze ichniejsze jedzenie jest droższe? Zreszta i z tym mógłbym polemizować. Czasami pizza lub spaghetti wychodzi taniej niż Ramen. Z tym standardem to nie jest źle. Jest czysto, normalnie.