Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa korzystania z chmur, serwisów społecznościowych, sieci kontaktów. Kilkukrotnie rozmawiałem ze znajomymi na ten temat i niemal każdy mówił o bezpieczeństwie, udostępnianiu danych i tak dalej. I tutaj moje pytanie, bo sam nie do końca jestem świadomy - jak moje dane, to co trzymam w chmurze czy też udostępniam na serwisach społecznościowych mogłoby zostać wykorzystane w sposób, którego bym nie chciał? Właściwie bardzo nie wiele udostępniam na takich profilach czy też w ogóle w Internecie, a już na pewno nie rzeczy, których mógłbym się wstydzi. Drugie pytanie odnośnie bezpieczeństwa to czego nie polecalibyście trzymać w chmurze?
#technologia #bezpieczenstwo
  • 7
Drugie pytanie odnośnie bezpieczeństwa to czego nie polecalibyście trzymać w chmurze?


@dobry_bizon: Tego, co mogłoby mi zaszkodzić, gdyby dostało się w niepowołane ręcę. Nagie zdjęcia, korespondencja, poufne dokumenty, itp.
@dobry_bizon: Podaj konkretnie jakie dane wtedy można się odnieść bo danymi mogą być zarówno listy części zamiennych do auta kupione na Allegro jak i lista twoich kochanek z którymi zdradzasz żonę, teraz sam sobie wyobraź które dane i jak można użyć przeciwko tobie jak przykładowo wystartujesz w wyborach a dorwie się do nich twój kontrkandydat.
@dobry_bizon: Dowód można użyć np podając twoje dane gdzieś gdzie się wysyła dowód żeby potwierdzić są takie przypadki, wtedy mogą robić coś na twoje konto, np. zarejestrować karty SIM i sprzedawać, kumpel w salonie zarejestruje a jakby co piwie że byłeś z dowodem jak się wytłumaczysz jak będą wszystkie dane z dowodu a nawet jego skan...
@dobry_bizon: Każda informacja elektroniczna, która nie została przez ciebie zaszyfrowana osobiście na twoim własnym komputerze, jeśli znajdzie się na komputerze obcej osoby, może być wykorzystana przeciwko tobie. On momentu, gdy tam się znalazła, jest poza twoją kontrolą. Nie wiesz, do czego i kiedy może zostac wykorzystana.

Chmura to właśnie nic innego jak komputer obcej osoby.

Jak jest to komputer należący do facebooka, microsoftu czy google, partnerów w programie PRISM, roztropnie