Wpis z mikrobloga

@lkp0: @m00n: pytanie jak oszacować C/WK to w przypadku firm technologicznych?

ogólnie rzecz biorąc to lubię to powiedzenie ze firma jest warta tyle ile ludzie chcą za nią zapłacić, a o tym że firma jest przewartościowana pisano już przed premierą:

C/WK CD Projektu przekracza obecnie 15, z kolei C/Z ociera się o 450. Spółka wydaje się więc być skrajnie przewartościowana.


http://www.bankier.pl/wiadomosc/Wiedzminska-banka-warto-sprzedac-CD-Projekt-juz-teraz-7259423.html
@m00n: No ja akurat tego nie kupiłem, ale za to mam CDR. Od końca 2015 pamiętam, że co jakiś czas pojawiały się wpisy żeby szybko sprzedawać, bo "Zaraz spanie!!!". Takie wpisy pojawiały się po pokonaniu każdego lokalnego szczytu, jak widać od 2016 do teraz CDR urósł ponad 200%.
@kracy-pan: Każda bańka tak się zaczyna. Zobacz jak wyglądała banka dot-comów w 2000 roku. Jakiś czas to jeszcze potrwa, ale jedno małe potknięcie cdp albo wyjście z akcjonariatu OFE w celu realizacji zysku, koniec FOMO i będzie mega zjazd w dół.
@lkp0: Tym się charakteryzuje każda bańka. Nie wiesz kiedy wyjść, zanim pied..nie. Ja też kupiłem KGHM jak kosztował 58 zł i przy 100% sprzedałem jak C/WK dobiło do 1. Co prawda to inny profil firmy ale jak coś rośnie 20% w przeciągu miesiąca i tak przez rok czy dwa to coś jest nie tak.
@kracy-pan: @lkp0: W każdym razie, ja się trzyma z dala od firm gdzie C/WK przekracza 1, za to na tych spółkach gdzie C/WK pół roku temu było w okolicach 0.5 zarobiłem dobre pieniądze. W długim terminie każda spółka powinna dążyć do fundamentów, przy spółkach technologicznych nigdy nie wiesz czego się spodziewać.