Wpis z mikrobloga

Specjaliści z działu #agd, mam do Was pytanie z dziedziny odkurzaczy ręcznych, akumulatorowych.

Do sprzątnięcia mam podłogę i mały dywan z długim włosiem. Szukam dodatkowego sprzętu, który pozwoli mi na utrzymanie czystości.

Choć na co dzień pracuję ze sprzętem AGD, to mam duży problem przy wyborze odkurzacza akumulatorowego. W najnowszej ofercie Aldi znalazłem odkurzacz za 199,-. Co o nim myślicie?


#aldi #quigg #agd #gadzety #dom #sprzatanie
Pobierz
źródło: comment_Fo7pxumzwu1SDFJ95qawdMVtgvKIyASB.jpg
  • 13
@macabrankov: Prosiłem, żeby to pominąć. Większość odkurzaczy do kwoty 600-700 złotych nie przewiduje czasu pracy dłuższego niż ~20 minut. W zależności od mocy odkurzacza i zastosowanej baterii ten czas się może nawet skrócić.

Nawet przy Dysonie V3 za cenę 3000 zł czas pracy przy maksymalnej mocy oscyluje w okolicach 18 minut :)
@kaskaderMike: przy cenie 199 zł jest to całkiem dobry sprzęt. Dobrze jest jeszcze wiedzieć jaka jest moc tego odkurzacza bo jeśli to będzie 12V to trochę słabo, przy 14,4 robi się całkiem ok.
Za ok 900 zł, masz już odkurzacze z ok 50-60 minut pracy i mocy 25,6V. Ale 18V już by było ok.
@lau_: Przejdę się do Aldi i ogarnę, ale nie mam co się spodziewać 25.6V jak np. przy Boschu. I bardzo głośny jest jak widzę - 75dB. Sam nie wiem.

PS. Przynajmniej bateria jest litowo-jonowa a nie niklowo-kadmowa jak przy Zelmerze Cito.
@mawojciech: nie można porównywać odkurzacza pionowego że zwykłym odkurzaczem na kablu. Te zwykle workowe mają jakiś standard, te pionowe póki co nie. Zadanie pionowych jest też z goła inne. To nie jest odkurzacz na odkurzanie dużego mieszkania czy domu. Wtedy lepiej wziąć tradycyjny odkurzacz.
@kaskaderMike: A widzisz, nie klikałem już w spojler. Bardziej jednak odnoszę się do tego, że będziesz tak naprawdę wstawiać odkurzacz do stacji dokującej po każdym ładowaniu, co znacząco obniży wydajność baterii (ilość cykli). Po dwóch latach bateria pewnie będzie do kosza, o ile będzie miała jeszcze jakąś pojemność to po włączeniu odkurzacza zejdzie od razu do 0. No chyba, że chcesz odkurzacz tylko na chwilę.
@mawojciech: Akurat z odkurzaczami standardowymi mam styczność na co dzień (pracuję ze sprzętem AGD). Zauważ, że odkurzaczy 1000W już się prawie nie produkuje, a za 7 miesiecy pojawią się w marketach odkurzacze z silnikami <350W, które wciągać będą musiały jak dawne 2200W, więc moc nie jest absolutnie wyznacznikiem efektywności.
@lau_ nawet, jeśli giętka rura znacząco zmniejsza wydajność odkurzacza, to stare konstrukcje mają moc ssania około 200W na ssawce przy 1,5kW silnika. A tu 90W jest na silniku, jeszcze przed stratami układu filtrowania. To nie żarówka, żeby dało się o 90% zmniejszyć straty cieplne jak przy emisji światła z LED. Na przepchanie powietrza przez filtry potrzeba mocy.
@mawojciech: Hola, przecież to opisałem. Na efektywność odkurzacza nie składa się wyłącznie moc silnika, ale budowa wirnika, szczelniejsza konstrukcja oraz usprawniony przepływ powietrza. Dlatego właśnie we wrześniu tego roku, na mocy unijnej dyrektywy pojawiają się odkurzacze z mocą nie przekraczającą 350 Wat (uzyskają klasę energetyczną A+++, wedle etykiety ENERGIA) zachowując dotychczasową siłę ssania.

Czyli masz spadek o 70% na mocy silnika przy zachowaniu tych samych parametrów odkurzania.

Ale ja nie o
@kaskaderMike jakoś nie zauważyłem twojego postu jak odpisywałem lau_.
Chyba muszę się wybrać do jakiejś Miejskiej Macalni obejrzeć te współczesne cuda, bo w domu mam jeszcze tradycyjny odkurzacz 2000W z siłą ssania deklarowaną na 350W. I nie wierzę, że zachowując skuteczność filtrowania da się jeszcze coś zaoszczędzić na mocy silnika. Już nic więcej w nim do uszczelnienia nie ma, a sztywnej giętkiej rury nie da się zrobić

Ale ja nie o tym.