Wpis z mikrobloga

@safehouse ja tego używałem z rok temu, na dłuższą metę wiadomości zaczęły przychodzić opóźnione, nie ma wersji na telefon, wiec finalnie wszyscy moi bliscy i znajomi używają Signala :)
  • Odpowiedz
@safehouse Niestety tak, nie jestem jednak tak krytyczny względem tej aplikacji jak ty :) Numer jest potrzebny tylko do rejestracji, projekt jest open source, wiadomości szyfrowanie end2end, masz możliwość zmiany tożsamości i oczywiście kontroli tożsamości innych. Mi to wystarcza
  • Odpowiedz
@safehouse Nie ukrywam, że jest to wada w pewnym stopniu. Z drugiej strony naucz korzystać ludzi 50+, albo chociaż "nietechniczne" osoby z bitmessage albo pgp :) uwierz mi ciężka sprawa, a to klucz zgubi a to się coś wysypie itd tutaj instaluje się aplikacje na telefonie, potem możesz połączyć ja z wersją desktop i działa. Także będę się trzymał tego, że do codziennych pogawedek signal jest dla mnie idealny :D na
  • Odpowiedz
@LAN_gusta: no to słabo. Bitmessage zdaje się prosty (oprócz tego błędu, mam nadzieję do naprawy). Jest chyba też bramka email.

Ale zgadzam się że bycie wygodnym dla nooba to podstawa.

Natomiast nie widzę przeszkód czemu by nie zakładać sobie po kilka komunikatorów. Kosztuje to coś?
Ramu 50 mb więcej z tych 8192 mb? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dysku te 30 mb z 1000000 mb?
  • Odpowiedz
@safehouse: Tyle że sens instalacji komunikatora jest wtedy gdy np Twoi kontrahenci i znajomi korzystają z niego. Co mi da instalacja tego komunikatora i korzystanie z niego skoro nie mogę z niego napisać maila do moich znajomych i kontrahentów i odwrotnie oni mi nie odpiszą.
  • Odpowiedz