Wpis z mikrobloga

Hej dobrzy ludzie. Mój tato charytatywnie organizuje zawody sportowe w powiecie, bardzo sam kocha sport i chce nim zarażać głównie dzieciaki. Wiele takich eventów organizuje rocznie i posiada dość brzydką stronę www obsługiwaną przez znajomego nauczyciela informatyki mój tato daje mu za to pieniążki mimo że sam w to inwestuje. Takie hobby dla innych już od 20 lat (ciężko o takich ludzi raczej dzisiaj co nie myślą o sobie).

I właśnie widząc jego poświęcenie chciałem zapytać jak najszybciej zrobić w #csharp (.Net) przyjazną stronkę by mój tato sam mógł nią łato zarządzać poprzez kliknij tutaj by dodać zdjęcie (z organizowanych zawodów) kliknij tutaj by dodać nowy news (np nadchodzące zawody w tym miesiącu). Bo wszystko narazie się dzieje że mój tato ma zdjęcia przesyła je dla informatyka i ten dopiero je umieszcza.
Czyli Admin dla taty żeby mógł to redagować.

Kiedyś troszkę robiłem stronek to na starcie zamierzam użyć #bootstrap dla ładnego nowego wyglądu.
Ale backendu nigdy nie ruszałem więc pytam jak to architektonicznie może wyglądać (Angular oraz MVC bym się chciał zastosować bo to na czasie dzisiaj ale czy to jest koniecznie potrzebne?)

Proszę o wyrozumiałość bo pewnie jakieś dziwactwa napisałem. Może ktoś ma jakiś szablon takiego rozwiązania albo tutorial jak coś takiego zrobić (po angielsku jak najbardziej może być)

Jak ktoś pomoże to niech pamięta, że będzie miał wkład w rozwój zdrowszego społeczeństwa i być może kolejnego mistrza olimpijskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°). (jak ktoś chce pomóc finansowo [na medale, wynajęcie hali, dyplomy itp] to może przekazać 1% podatku na fundacje, ale to nie najważniejsze więc ewentualnie prywatnie niech ktoś się zgłosi, gdyby było dużo wpłat to by można zorganizować zawody imienia wykopków ( ͡º ͜ʖ͡º))
#sport
  • 5
Pierwsze pytanie co mi się nasuwa to czy chcesz czegoś się nauczyć i przy okazji zrobić prostą apke? Jeśli nie to chyba bym poszedł w stronę jakiegoś wordpressa, gdzie dostaniesz zapewne coś takiego out of the box.
@Let_Me_2_Be: Jeśli Angular, to 2.
Zrób tutorial i naucz się hostować go na IISie (jedyne, czego potrzebujesz to odpowiednio ustawiony Web.config na statyczne pliki i URL Rewrite, żeby Routing działał prawidłowo. Możesz się do mnie odezwać, jeśli to będzie problem).

Do backendu, ASP Web Api 2. Dosyć proste do ogarnięcia. Dużo rzeczy robi się samo.