Wpis z mikrobloga

Mój 3.5 letni Onyx i62 chyba dopełnia żywota, po długiej i bezproblemowej pracy ostatnio ekran po włączeniu nie reaguje na dotyk. Co prawda zastanawiałem się od jakiegoś czasu nad wymianą na coś nowszego, ale z Onyxa byłem zadowolony więc po co. Cóż, zamówiłem Paperwhite 3 w promocji na Amazonie, mam nadzieję że jest wart tych pieniędzy. Gorsze czytniki od mojego i62 miałem w łapie, lepszych nie, więc nie wiem czego się spodziewać ;) No i pewnie trzeba będzie pokonwertować moje epuby do mobi... Podświetlenie ekranu pewnie się przyda, większa rozdzielczość ekranu może też (miałem 800x600 i nie narzekałem) ale co do braku fizycznych przycisków do zmiany stron mam mieszane uczucia.

#ebook #kindle
  • 10
@rudy2007: W Onyxie przyciski miałem tylko do zmiany stron bo do niczego innego one nie służą, całą resztę obsługuje się dotykiem. Tyle tylko, że niezbyt lubię mieć umazany palcami ekran. Z InkBookami nie miałem wiele do czynienia, a Pocketbooka ma ojciec i ze względu na system nigdy bym go dla siebie nie kupił.
@Cyfranek: Wiem, używam Calibre od dawna więc nie będzie problemu. Zakupione książki i tak mam w obydwu formatach, ale np. pdf-y konwertowałem zazwyczaj do epub. Nie żeby to miało jakieś wielkie znaczenie, ale pliki w epub jakoś mniej ważą od mobi, a brak obsługi tego pierwszego przez Kindle kiedyś wydawał mi się dużą wadą (co dzisiaj nie stanowi problemu, bo przy zakupie książki i tak są obydwa formaty).

@rudy2007: właśnie